Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентка факультету журналістики перемогла в конкурсі з фактчекінгу

Студентка факультету журналістики перемогла в конкурсі з фактчекінгу

04.12.2019 14:07 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики конкурс із фактчекінгу міжнародна діяльність перемога

У Києві під час конференції «Фактчекінг як метод і джерело» підбили підсумки всеукраїнського конкурсу «Фактчек для журналістів-початківців», що зібрав авторів кращих розслідувальних робіт. Факультет журналістики ЗНУ представляли студентка 2 курсу магістратури Христина Бут, робота якої і визнана кращою, та студентка 4 курсу Влада Хомутова, яка отримала диплом учасниці. Консультантом конкурсних робіт стала завідувачка кафедри журналістики Юлія Любченко.

Перед конкурсантами виступав речник представництва ЄС в Києві Девід Стулік. Він пояснив учасникам важливість перевірки інформації в міжнародній політиці. Про професійні методи досліджень та спеціальні ресурси, що проводять фактчекінг, студентам розповіли практики Олександр Гороховський, Олена Чуранова, Наталка Онисько, Максим Скубенко. Вони також провели майстер-клас, де показали, як легко й швидко перевіряти факти. Учасники спілкувалися з лекторами та дискутували з ними про можливості фактчекінгу для журналістів. Саме цей досвід і став найважливішим для Влади Хомутової: «Я вперше брала участь у подібному конкурсі й дуже зраділа, коли мене запросили до Києва. Особливо, коли побачили, хто буде зі спікерів. Конференція була організована на високому рівні. Я відкрила для себе багато нового, що допоможе мені робити подібні дослідження на більш високому й професійному рівні. Хоч я й не отримала призового місця, але, як на мене, коли ти отримуєш досвід, поради та знання від таких професіоналів, то тут і немає тих, хто програв».

Своїми враженнями від конференції поділилась і Христина Бут: «Мене цікавить фактчекінг і розслідувальна журналістика, тому можливість послухати презентації професіоналів цієї справи та поспілкуватися з ними була надзвичайно цінною. Сподобалося, що до конференції були залучені також організатори із Чехії. Вони ділилися досвідом своєї країни у галузі медіаграмотності. Дуже приємно було дізнатись про те, що Україна за рівнем розвитку фактчекінгу випереджає більшість країн Європи!».

Цьогорічна конференція «Фактчекінг як метод і джерело» проходила вже вдруге і відбулась у рамках проекту «Посилення громадського контролю у регіонах України ІІ», який реалізує чеська громадська організація «Асоціація з міжнародних питань» за підтримки Міністерства закордонних справ ЧР.

Наталія Данилюк