Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проректор Геннадій Васильчук взяв участь в Україно-британському форумі «Досконалість викладання і навчання у вищій освіті»

04.12.2019 16:41 Все Головні новини Університет наукова діяльність освітній процес форум міжнародна діяльність

Четвертого грудня у м. Києві відбувся Україно-британський форум «Досконалість викладання і навчання у вищій освіті». Захід проходив за сприяння Британської Ради, а його головну мету організатори вбачали в започаткуванні національної платформи для фахового обговорення й обміну кращими практиками з питань вдосконалення викладання у вищій освіті. Серед учасників форуму були присутні представники адміністрації провідних закладів вищої освіти України. Запорізький національний університет на заході представляв проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук.

На початку заходу учасників форуму привітав директор Британської Ради в Україні Саймон Вільямс. Він наголосив на актуальності запропонованої для розгляду теми й підкреслив, що перед сучасною вищою освітою нашої країни сьогодення ставить багато задач, які потребують вирішення. Також пан Вільямс побажав усім присутнім, щоб участь у заході була плідною і корисною для всіх них, надала можливість отримати потрібну інформацію й знайти однодумців.

Під час першої сесії форуму тривало обговорення «Досконалості викладання як пріоритету розвитку європейського простору освіти та національної політики в Україні». Другу сесію присвятили «Досвіду Великої Британії у вдосконаленні викладання у вищій освіті». Під час третьої сесії йшлося про «Презентацію результатів дослідження щодо стану і потреб у викладанні й навчанні у вищій школі України». А остання, четверта, сесія була присвячена «Досвіду університетів України щодо розвитку викладачів». До активного обговорення запропонованих тем долучився і представник ЗНУ – Геннадій Васильчук.

Також під час форуму Британська Рада представила нову програму, спрямовану на розвиток досконалості викладення й навчання у вищій освіті України. Реалізація цієї програми відбуватиметься упродовж 2019-2020 рр. Партнерами Британської Ради в України щодо її втілення в життя є Інститут вищої освіти НАПН України й Advance HE (Велика Британія). Варто зазначити, що вона реалізуватиметься за підтримки Міністерства освіти і науки України й Національного агентства забезпечення якості вищої освіти.

Розповідаючи про свою участь у цьому важливому всеукраїнському заході, Геннадій Васильчук зазначив, що важко переоцінити можливість долучитися до обговорення цього актуального питання. Адже Запорізький національний університет – це провідний заклад Південного Сходу країні. Серед його пріоритетів – надання студентам сучасних якісних знань європейського рівня. Саме тому важливо дізнатися про досвід провідних українських вишів щодо вдосконалення якості навчання й водночас поділитися з колегами напрацюваннями наших викладачів. Також Геннадій Миколайович наголосив на важливості залучення Запорізького національного університету до реалізації програми від Британської Ради в Україні, спрямованої на розвиток досконалості викладення й навчання у вищій освіті.