Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти факультету журналістики побували на екскурсії в Державному архіві Запорізької області

05.12.2019 09:27 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики освітній процес екскурсія

Студенти 1 курсу факультету журналістики спеціальності «Інформаційна діяльність у бізнесі, політиці та державному управлінні» минулого тижня разом із доцентом кафедри теорії комунікацій, реклами і зв’язків із громадськістю Тетяною Іванець відвідали Державний архів Запорізької області.

Пізнавальну екскурсію для студентів ЗНУ провела Світлана Білець, начальник відділу зберігання, обліку та довідкового апарату. Вона розповіла історію розвитку архівної справи в Запорізькій області, зокрема про створення Державного архіву Запорізької області, перші документи якого датуються 1774 роком. Перший фонд архіву був створений за сприяння відомого краєзнавця, дослідника «запорозьких старожитностей» Якова Новицького про діяльність якого згадувала Світлана Тихонівна. Також вона зупинилася на завданнях, функціях та структурі архіву, ознайомила з роботою виробничих підрозділів та правилами користування документів у читальному залі.

Після розповіді студенти відвідали архівосховище, де змогли побачити на власні очі документи позаминулих сторіч та порівняти їх із сучасними. Цікавою інформацією стало для них повідомлення про особливості зберігання матеріалів  у архівосховищах із підтриманням певної температури й вологості.

Важливими процесами зберігання документів в електронному форматі є мікрофільмування та оцифровування. Це здійснюється спеціальними планетарними сканерами. Державний архів має дві мікрофільмуючі установки. Одна з них 1964 року випуску, а інша – новітня 2000 року. За їхньою допомогою архівні документи шляхом зменшення у сотні разів поміщаються на плівку з метою подальшого оцифровування.

Відвідування Державного архіву Запорізької області сприятиме закріпленню професійного розуміння процесів та явищ, закономірностей та особливостей розвитку документознавства, архівної справи, книгознавства та бібліотечної справи.

Факультет журналістики