Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели V Всеукраїнську конференцію «Сталий розвиток економіки на засадах ресурсоефективності»

У ЗНУ провели V Всеукраїнську конференцію «Сталий розвиток економіки на засадах ресурсоефективності»

У ЗНУ провели V Всеукраїнську конференцію «Сталий розвиток економіки на засадах ресурсоефективності»
05.12.2019 13:00 Все Головні новини Факультети Економічний Економічний факультет Конференція сталий розвиток економіки

4 грудня на базі Запорізького національного університету відбулася V Всеукраїнська конференція «Сталий розвиток економіки на засадах ресурсоефективності», яка організована представниками економічного факультету ЗНУ за підтримки Міністерства освіти і науки України, Запорізької обласної державної адміністрації, Управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради, Всеукраїнської спілки вчених-економістів, Академії наук вищої освіти України, Академії економічних наук України, Центру екологічної культури у Запоріжжі, Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара,  Східноєвропейського університету економіки і менеджменту, Таврійського державного агротехнологічного університету, Хмельницького національного університету, ДВНЗ «Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету ім. Г. Сковороди».

Участь у конференції взяли представники наукового загалу – студенти економічного та інших факультетів, учні Малої академії управління бізнесом і вже знані науковці з різних університетів. Серед запрошених гостей були: керівник Центру екологічної культури в м. Запоріжжя Наталія Дробишевська, к.е.н., доцент кафедри економічної теорії та маркетингу Дніпровського національного університету ім. О. Гончара Сергій Касян, завідувач методичним відділом, керівник Малої академії управління бізнесом ПНЗ «КРЦМтаШ» Олена Старікова та науковці економічного факультету ЗНУ.

Усіх присутніх привітала з початком роботи конференції декан економічного факультету, професор Алла Череп. Звертаючись до гостей, вона зауважила, що рівень проведення конференції зростає з кожним роком і саме молоде покоління у подальшому буде працювати над новими концепціями сталого розвитку суспільства і буде фундатором нових напрямів в економіці, ресурсозбереженні та ресурсоефективності. Також декан зазначила, що ця конференція сприяє зверненню уваги та поширенню інтересу в молодіжному середовищі до актуальних питань удосконалення шляхів використання наявних ресурсів, енергозбереження, розвитку органічного ринку, впровадження екотехнологій, збільшення інновацій та інвестицій саме у галузі ресурсозбереження. Алла Череп наголосила, що теми доповідей, які винесені на обговорення, є доволі актуальними і мають велике значення для економічної науки та функціонування інших сфер життя, а також сталого і збалансованого економічного розвитку країни. Так, Алла Василівна розповіла про стратегічні напрямки модернізації економіки України на засадах сталого розвитку, забезпечення національної і економічної парадигми, спрямоване на ресурсоефективність, енергозбереження, створення необхідних умов для покращення життя на нашій землі.

У ході конференції учасники розглянули першочергові проблеми, які складають сьогодні основу стратегії сталого розвитку економіки нашої країни і низку пов’язаних із цим питань. Серед них: інтеграція маркетингу та логістики в сучасних умовах, чинники впливу на структуру власного капіталу підприємства, управління конкурентоспроможністю комерційних банків, прогнозування в потребі персоналу за допомогою інноваційних методів, особливості кадрових ризиків при підборі персоналу, стратегії розвитку "зеленої" економіки в Україні, агроекологічний потенціал України, фактори впливу на прибуток сільськогосподарських підприємств, адміністративно-правове регулювання сільського зеленого туризму, інновації в сфері ресурсо- та енергозбереження діяльності суб'єктів господарювання, перспективи використання альтернативних джерел енергії для досягнення сталого розвитку економіки та інше.

Робота конференції тривала за п’ятьма ключовими напрямами:  управління діяльністю суб’єктів господарювання на засадах сталого розвитку; формування стратегії інноваційного розвитку економіки на засадах екологічності, енергозбереження та альтернативної енергетики; дослідження ризиків, пов’язаних з процесом впровадження сучасних ресурсозберігаючих технологій; проблеми фінансового забезпечення процесу розробки та впровадження еко-технологій для суб’єктів господарювання; сучасний стан та перспективи зеленого туризму в Україні; розвиток органічного ринку в Україні; сучасні інструменти і технології в маркетингу та на ринку праці в умовах сталого розвитку економіки.

У рамках конференції керівник Центру екологічної культури в м. Запоріжжя Наталія Дробишевська  розповіла присутнім про інформаційні ресурси грантової підтримки соціальних ініціатив (Ресурсний центр ГУРТ, Громадський простір, БФ «Творчий центр ТЦК», Міжнародний фонд «Відродження», House of Europe тощо), про тенденції в галузі грантової діяльності, розвиток в галузі проєктного менеджменту, напрямки соціальних проєктів (молодіжні ініціативи, економіка, IT, екологія, соціальне підприємництво, креативні індустрії) та інше.

Перед присутніми також виступив к.е.н., доцент кафедри економічної теорії та маркетингу Дніпровського національного університету ім. О. Гончара Сергій Касян, який  представив доповідь «Інтеграція логістики і маркетингових комунікацій підприємств, спрямована на енергозаощадження в умовах сталого розвитку економіки». Науковець висвітлив питання впровадження «зеленої» енергетики,   інноваційних технологій енергозбереження, зокрема технологій штучного інтелекту, Smart Crid, які дозволяють раціонально управляти ресурсами. А також пояснив особливості маркетингового просування інноваційних енергозберігаючих технологій, формування конкурентних переваг, логістичної дистрибуції енергетичних потоків, мінімізації енергетичних витрат.

Свої наукові дослідження і проєкти представили також молоді науковці. Зокрема, Сергій Кунатенко розповів про філософію гармонізації природи, людини і суспільства, збереження планети, покращення біорізноманіття шляхом висаджування нових дерев та їх іменування. А Світлана Савченко презентувала дослідження про використання передових технологій вирощування сої в Україні, методи завоювання китайського ринку, а також експорту і переробки сої. Цікаві та актуальні доповіді під час конференції представили і студенти. Так, студент ЕПК Кирило Карімов розповів про проблеми соціальної політики держави  щодо підтримки мешканців тимчасово окупованих територій. А учень МАУБ Григорій Дмитренко представив дослідження «Розвиток альтернативної енергетики в Україні, як запорука енергетичної безпеки держави». Після пленарного засідання всі охочі змогли ознайомитись з тематичною книжковою виставкою, підготовленою співробітниками Наукової бібліотеки ЗНУ.

 

 

 

 

Схожі новини