Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На біологічному факультеті обговорили актуальні проблеми й перспективи розвитку природничих, медичних та фармацевтичних наук

05.12.2019 16:33 Все Головні новини Факультети Біологічний Біологічний факультет наукова діяльність конференція

Днями на базі біологічного факультету ЗНУ відбулася щорічна VІII Регіональна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих, медичних та фармацевтичних наук». Співорганізаторами конференції були, крім біологічного факультету ЗНУ: Запорізький державний медичний університет й інженерний інститут ЗНУ. У конференції взяли участь 103 особи, серед яких – 83 студента та аспіранта, 20 – викладачів.

Під час відкриття заходу з вітальними словами до його учасників звернулися проректор науково-педагогічної роботи, доцент Юрій Каганов, декан біологічного факультету, професор Людмила Омельянчик, директор Інженерного інституту ЗНУ Геннадій Коломоєць, проректор з наукової роботи Валерій Туманський. Також на заході були присутні голова наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених біологічного факультету ЗНУ Наталья Грома, голова ради молодих вчених біологічного факультету ЗНУ Руслан Амінов.

На конференції працювала виставка наукових досягнень, яку підготували співробітники бібліотеки ЗНУ. Тут були представлені наукові праці співробітників біологічного факультету, а також – нові навчальні та методичні матеріали до навчальних дисциплін як наших авторів, так й інших видавництв.

На пленарному засіданні були представлені 4 різнопланові та цікаві доповіді представників Запорізького національного університету: к. б. н., викладача Амінова Романа «Вплив гірудопунктури на імунну реактивність самиць та приплоду щурів у постембріональному онтогенезі», к. х. н., викладача Карпенка Юрія «Синтез основ манніха на базі 2,5-дизаміщенних 1,3,4 оксадіазолів», аспіранта ІІІ курсу Бєлоконь Ольги, к. б. н., доцента Домніча Андрія «Аналіз впливу високої щільності копитних на флору пасовищ острівної екосистеми азово-чорноморського регіону» (науковий керівник: д. б. н., проф. Домніч В. І.), Гавриленко Ксенії «Рівень спор грибів роду cladosporium у повітрі м. запоріжжя в 2018-2019 роках», (науковий керівник: д.б.н., проф. Лях В.О.).

Після завершення пленарного засідання робота учасників конференції продовжилась на секційних засіданнях, де кожен учасник представив доповідь із презентацією (на 7-10 хвилин), після чого проводилось обговорення (кожний виступ до 5 хвилин). Під час них відбулися і жваві дискусії з наукових напрямів, що для студентів було дуже цікавим та корисним досвідом щодо розширення світобачення.

Молоді науковці подякували старшим колегам-доповідачам і запрошеним викладачам за надані корисні рекомендації щодо удосконалення схем і підходів, узагальнень досліджень. Особливо це було корисним для студентів 2-3-х курсів, які тільки почали свої дослідження та представили свої перші напрацювання на обговорення.

Підбиваючи підсумки заходу, організатори підкреслили, що під час роботи конференції було заслухано 89 доповідей, а працювало 4 секції: «Біологічна, медична хімія, органічна, біоорганічна хімія та високомолекулярні сполуки, неорганічна, аналітична хімія, фармакологія, пошук біологічно активних речовин», «Мікробіологія, вірусологія, імунологія та лабораторна діагностика. експериментальна та клінічна терапія, педіатрія та хірургія, нормальна та патологічна морфологія та фізіологія людини і тварин», «Генетика та селекція рослин, ландшафтний дизайн та декоративне рослинництво. прикладна ботаніка та фізіологія рослин, фармакогнозія» та «Природокористування та охорона навколишнього середовища, мисливствознавство та іхтіологія, екологія».

Після закінчення роботи секцій на закритті конференції декан біологічного факультету Людмила Омельянчик подякувала учасникам за активність, висловила сподівання на подальшу плідну наукову діяльність.

Біологічний факультет