Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі філологічного факультету продовжують профорієнтаційні зустрічі із запорізькими старшокласниками

16.12.2019 15:21 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Філологічний Філологічний факультет профорієнтаційна робота співпраця зі школами зустріч підготовка до ЗНО

На запрошення вчителя української мови та літератури Світлани Качури доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко завітала в Запорізьку загальноосвітню школу «Запорізька Січ», де зустрілася зі старшокласниками – учнями 9-11 класів.

Питання вибору майбутньої спеціальності та закладу вищої освіти для її здобуття, особливості й переваги навчання за освітніми програмами Запорізького національного університету, зокрема філологічного факультету, можливості працевлаштування та подальшого кар’єрного зростання стали предметом обговорення в аудиторії школярів. Зчитавши сканерами QR-коди, запропоновані викладачем, школярі отримали доступ до інтернет-сторінок філологічного факультету з цікавою інформацією не тільки про навчання, зустрічі з видатними особистостями, майстер-класи досвідчених учителів-словесників та випускників університету в рамках «Школи професійної майстерності майбутнього вчителя-словесника», але й дозвілля студентів-філологів, закордонні практики в Болгарії та Польщі, університетські та факультетські заходи.

Вступна кампанія для старшокласників розпочинається складанням зовнішнього незалежного оцінювання, й тому Ірина Бакаленко презентувала школярам основні етапи проведення зовнішнього незалежного оцінювання та особливості вступу до закладів вищої освіти у 2020 році. Старшокласників цікавили різноманітні питання: терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році; особливості визначення «порогового» балу; характеристика сертифікаційних робіт із предметів тестування;. Йшлося про предмети ЗНО, необхідні для вступу до закладів вищої освіти; мобільний додаток «Моє ЗНО» від Українського центру оцінювання якості освіти; розрахунок конкурсного балу вступника; пріоритетність заяв при вступі, творчі конкурси, освітні програми Запорізького національного університету, зокрема філологічного факультету.

Питання підготовки до написання тесту з української мови та літератури були в центрі особливої уваги школярів, адже саме цей тест є обов’язковими не тільки для складання державної підсумкової атестації, але й при вступі на будь-яку освітню програму та у будь-який заклад вищої освіти. Тому інформація про особливості тестових завдань, типові помилки й цінні поради та «лайфхаки» щодо підготовки до написання тесту та власного висловлення зацікавила майбутніх абітурієнтів.

Старшокласників запросили до участі в пробному тестуванні від Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти та пробних тренінгах від Запорізького національного університету, які є важливою складовою підготовки до ЗНО.

Присутніх на зустрічі дев’ятикласників цікавили особливості першого в їх житті випробування – державної підсумкової атестації, яка є обов’язковою умовою для отримання документів про закінчення середньої школи. Терміни, місце та форма проведення підсумкової атестації, українська мова та математика як обов’язкові предмети, можливість обрати третій предмет з запропонованого переліку – всі ці питання цікавили школярів. І хоча ці іспити – не формат ЗНО, але теж потребують ретельної та сумлінної підготовки.

Заповнені наприкінці зустрічі стікери на дошці підтвердили: школярі отримали відповіді на всі актуальні для них питання, розвінчали стереотипи та міфи, які існують про ЗНО, вступну кампанію, переконались у перспективах самореалізації студентів-філологів. Побажання високих балів на ЗНО та зустрічі з випускниками в університеті вже в якості студентів ЗНУ додали впевненості школярам.

За словами Світлани Качури, такі зустрічі актуальні та корисні як для цьогорічних випускників школи, так і для учнів 9 та 10-х класів, а організаційні, методичні та психологічні поради щодо підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання додадуть впевненості школярам у процесі підготовки до тестування та дозволять отримати «високі бали».

Філологічний факультет

Фотогалерея: