Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти факультету соціальної педагогіки та психології підготували сценічні уривки та декламації байок

17.12.2019 10:16 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології спеціальність «Театральне мистецтво» залік вистави сценічне мовлення

Для представників спеціальності «Театральне мистецтво» факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ заліки та іспити, зазвичай, проходять на сцені. Минулого тижня на факультеті СПП студенти 2 курсу під керівництвом старшого викладача кафедри акторської майстерності та дизайну Тетяни Петрик представили результати своєї роботи під час презентації двох сценічних уривків – за п’єсами Робера Тома «Вісім жінок, що люблять» і Бернарда Шоу «Пігмаліон». Також вони декламували на сцені байки.

Нагадаємо, що Тетяна Петрик – відома запорізька актриса, яка довгий час працювала на сцені Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру імені В. Магара, лауреат багатьох сценічних премій. На сьогодні на кафедрі акторської майстерності ЗНУ вона викладає майбутнім акторам такі дисципліни спеціалізації, як «Майстерність актора», «Сценічна мова», «Робота актора на радіо та телебаченні» тощо. Вона також виступає організатором щорічного «Обласного конкурсу читців української поезії», в якому бере участь творча учнівська та студентська молодь, проводить майстер-класи зі сценічної мови. Досвід викладання цієї дисципліни став основою для методичного посібника «Методичні рекомендації зі сценічної мови».

Перед початком заліку куратор курсу оголосила завдання, яких мали досягти, взявши участь у постановці п’єс й декламуючи твори, учасники заліку. Головними показниками успіху для акторів були: вміння передати характери діючих героїв п’єси, виразна дикція, володіння увагою глядача тощо. Незважаючи на складність обраних п’єс, студенти-актори впоралася зі своїми ролями і відповідно виконали поставлені перед ними завдання.

Наступним кроком для становлення акторської майстерності є володіння навичками сценічної мови, що є обов’язковим для майбутніх акторів. Отже, традиційним засобом для демонстрації своїх творчих компетенцій та навичок стало виконання студентами байок українських письменників і класиків жанру. Своє вміння спілкуватися із залом, керувати емоціями глядача тощо вдало продемонстрували, зокрема, Анна Черкунова, Михайло Озеров, Сергій Пивоваров та інші.

На думку їхнього сценічного наставника Тетяни Петрик, загалом студенти 2 курсу вдало впоралися з поставленими перед ними завданнями. Але ще мають працювати над технікою мовлення, вдосконаленням сценічної майстерності, рости як актори й виконавці.

Олена Хлистун

Фотогалерея: