Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На базі центру післядипломної освіти відбувся четвертий випуск слухачів курсів підвищення кваліфікації з інклюзивної освіти

Сімнадцятого грудня відбувся четвертий випуск слухачів курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Психолого-педагогічний супровід дітей та молоді з особливими потребами в умовах інклюзивного освітнього простору», який діє при центрі післядипломної освіти Запорізького національного університету. Цікавим є те, що підвищення кваліфікації здійснено за цільовим запитом і на базі Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 49, де дружній педагогічний колектив створює інклюзивний освітній простір для всіх учасників цього процесу. Директор Любов Метеленко та її заступник Любов Ніколенко надали зручну й комфортну тренінгову аудиторію, в якій педагогічні працівники ЗШ № 49 відвідували інтерактивні заняття.

Від імені ЗНУ свідоцтва про підвищення кваліфікації педагогічних працівників вручив керівник програми Євгеній Клопота – доктор психологічних наук, професор кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності, Заслужений працівник освіти України. Він підкреслив, що Запорізький національний університет є закладом вищої освіти, де кожний фахівець завжди може знайти підтримку й отримати необхідну консультацію щодо актуальних питань впровадження інклюзивного освітнього простору та побажав організовувати належні умови якісної освіти для учнів з особливими потребами, створювати позитивний імідж інклюзивного середовища та долати стереотипи, які існують у нашому суспільстві до людей з інвалідністю.

Євгеній Клопота зазначив, що головною метою курсів є набуття професійної компетентності вчителів, асистентів вчителів, соціальних працівників, психологів, керівників інклюзивних освітніх закладів та реабілітаційних центрів на основі впровадження інноваційних технологій. Також він зробив анонс, що у 2020 році будуть розроблені ще додаткові спеціальні курси, відповідно до запитів педагогічних працівників. У процесі роботи учасники ознайомилися з етапами та процесами інтеграції в суспільство осіб з особливими потребами та принципами інклюзивної освіти. Жвавий інтерес викликали методичні рекомендації щодо ефективної взаємодії з різноманітними учнями, які мають особливі потреби. На заняттях велика увага приділялася психологічним та педагогічним засобам подолання наявних проблем інклюзивного навчання в новій українській школі, а також  технічному оснащенню для учнів з особливими потребами.

Професор Євгеній Клопота зробив акцент на особистісній готовності дітей та молоді з особливими потребами до повноцінної інтеграції в суспільство, та саме готовності представників соціуму на адекватне сприйняття можливостей та здібностей таких людей. Учасники курсів із задоволенням брали участь в інтерактивних вправах, які надають можливість отримати саме практичні навички. Особливо сподобалася робота зі стереотипами та установками, які існують у суспільстві та заважають сприймати таких людей як рівних партнерів, а також з психологічними бар’єрами у процесі спілкування з ними. Відбувалися дискусії щодо вирішення актуальних питань професійного самовизначення молоді з особливими потребами. Фахівці розглянули сучасну модель психолого-педагогічного супроводу в умовах інклюзивного освітнього простору.

Своєю чергою, учасники курсів підвищення кваліфікації відзначили цінність інтерактивних занять, які поєднували теоретичні та практичні аспекти. Велике зацікавлення викликали тренінгові вправи, спрямовані на занурення в ситуацію, актуалізацію та усвідомлення отриманого досвіду, дискусії щодо особливостей впровадження інклюзивного навчання в Україні та європейських країнах.

Також професор Євгеній Клопота висловив подяку керівнику центру післядипломної освіти ЗНУ Івану Каріка, фахівцю Луїзі Муцураєвій, асистенту Світлані Агакішиєвій за допомогу в організації курсів.

Зареєструватися на курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які продовжаться у 2020 році  «Психолого-педагогічний супровід дітей та молоді з особливими потребами в умовах інклюзивного освітнього простору» можна за покликанням: https://forms.gle/YY2Aing4So8Z45pZ7

Вітаємо всіх із Новорічними святами, бажаємо бути щасливими, гармонійними, інклюзивними, усвідомленими та чекаємо на наші курси у 2020 році!