Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ – учасники конференції «Synergy. IT Business & IT Education»

Представники ЗНУ – учасники конференції «Synergy. IT Business & IT Education»

Тринадцятого грудня у м. Києві відбулася шоста конференції «Synergy. IT Business & IT Education» (IT-бізнес та IT-освіта). Метою заходу стало сприяння розвитку нового формату підготовки спеціалістів, які відповідатимуть потребам IT-ринку та створюватимуть креативну економіки України. Конференція зібрала разом понад 350 учасників. Серед спікерів та гостей заходу були топ-менеджери крупних IT-компаній (Google, EdEra, EPAM, GlobalLogic, Luxoft, Soft Serve тощо) і регіональних IT-кластерів, представники Міністерства освіти і науки, зокрема заступник міністра Єгор Стадний, а також представники Міністерства цифрової трансформації України, керівники закладів вищої освіти та лідери студентських спілок. Запорізький національний університет представляв доцент кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем інженерного інституту Анатолій Безверхий.

Під час заходу керівник Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України Роксолана Стадник, репрезентувала бренд Ukraine Now, який уже отримав визнання в Україні та світі. Ukraine Now – це наймасштабніша міжнародна маркетингова кампанія українського уряду, яка стартувала в 2018 р. Її мета – сформувати бренд України у світі, залучити в країну інвестиції та покращити туристичний потенціал. Як наголосила Роксолана Стадник, цей бренд став брендом успіху – Ukraine Now показує, що Україна є відкритою, сучасною країною, де саме зараз відбувається все найцікавіше.

Основними темами, що обговорювалися під час конференції «Synergy. IT Business & IT Education», стали якість освіти та розвитку регіональних та місцевих екосистем; партнерство заради сталого розвитку; цифрова ера: нові формати навчання й як покращити якість середньосередньої та вищої освіти й відповідати цифровій ері економіки; корпоративна освіта: найкращі практики та тренди; розвиток підприємницької культури та креативності тощо.
Своїми враженнями про цей неординарний захід поділився доцент кафедри ПЗАС Анатолій Безверхий. Він підкреслив важливість подібних конференцій, бо саме під час них є реальна можливість виявити найсучасніші потреби ІТ-компаній і відповідно до них визначити напрямки модернізації освітнього процесу. Як зазначив Анатолій Ігорович, під час заходу активно обговорювалася й проблема нестачі кваліфікованих кадрів на ринку праці в ІТ-галузі України.
Сьогодні заклади вищої освіти випускають лише 50% спеціалістів, потрібних для роботи в компаніях з цього напрямку. Виникає проблема й з необхідністю проводити додаткову підготовку спеціалістів в ІТ-галузі, спрямовану саме на виконання конкретного завдання на короткочасних курсах. Вирішення цієї проблеми ускладнюється постійним розвитком ІТ-галузі, тож спеціалісти з цього напрямку мають весь час займатися самовдосконаленням. Це – нелегкий процес, і для нього необхідно отримати фундаментальну підготовку в закладі вищої освіти за спеціальністю інженерія програмного забезпечення. Саме таку освіту отримують студенти, що навчаються за цієї спеціальністю та освітньою програмою програмне забезпечення систем на кафедрі ПЗАС інженерного інституту.

Інженерний інститут

Фотогалерея: