Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Профробота викладачів і студентів філологічного факультету триває

Профробота викладачів і студентів філологічного факультету триває

28.12.2019 08:47 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Філологічний Філологічний факультет профорієнтаційна робота

На запрошення Тетяни Антоненко, головного спеціаліста відділу освіти Широківської ОТГ, та за підтримки Дениса Коротенка та Ольги Ставицької, керівництва Широківської ОТГ, доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко та студенти філологічного факультету Запорізького національного університету зустрілися з учнями 9, 10, та 11 класів Володимирівського НВК «Успіх».

Розпочалась зустріч мотиваційною грою «Білий шум», яка переконала учнів у важливості користуватися перевіреною та достовірною інформацією про особливості зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії 2020 року, що оприлюднюється на офіційних сайтах Українського центру оцінювання якості освіти, Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти та сайті Запорізького національного університету.

Ірина Бакаленко розповіла старшокласникам про особливості успішного проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання та вступ до закладів вищої освіти у 2020 році.Терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році; особливості визначення «порогового» балу; характеристика сертифікаційних робіт з предметів тестування; предмети ЗНО, необхідні для вступу до закладів вищої освіти; мобільний додаток «Моє ЗНО» від Українського центру оцінювання якості освіти; розрахунок конкурсного балу вступника; пріоритетність заяв при вступі, творчі конкурси, освітні програми Запорізького національного університету, зокрема філологічного факультету – невеликий перелік питань, що цікавили школярів.

Питання підготовки до написання тесту з української мови та літератури були в центрі особливої уваги школярів, адже саме цей тест є обов’язковим при вступі на будь-який напрям підготовки та у будь-який заклад вищої освіти. Тому інформація про особливості тестових завдань, типові помилки та форми підготовки до написання тестів та власного висловлення зацікавила майбутніх абітурієнтів. Важливою складовою підготовки школярів до ЗНО є участь у пробному тестуванні від Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти та пробних тренінгах від Запорізького національного університету, на які запросили школярів.

Випускників дев’ятих класів ознайомили з особливостями проходження державної підсумкової атестації, яка є обов’язковою умовою для отримання документів про здобуття базової середньої освіти, а отже, потребує ретельної та сумлінної підготовки.

Студентки Віталіна Продащук, Надія Садилко та Вікторія Телятник, презентуючи філологічний факультет, розповіли про різноманітні наукові, спортивні та культурно-масові заходи, активну громадську й волонтерську діяльність, виробничі практики у Польщі та Болгарії, можливості навчатись та проходити стажування у закордонних вишах, зустрічі з видатними особистостями, майстер-класи досвідчених учителів-словесників та випускників університету у межах «Школи професійної майстерності майбутнього вчителя-словесника», зокрема Олександра Авраменка.

Старшокласники отримали відповіді на всі актуальні для них питання, а побажання високих результатів зовнішнього незалежного оцінювання та зустрічі з випускниками в університеті уже в якості студентів ЗНУ додали впевненості школярам.

Олена Кондрус, директор Володимирівського НВК «Успіх», зазначила, що представлена презентація та надана на зустрічі інформація, були актуальними та корисними для сьогоднішніх випускників школи, а поради щодо підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання допоможуть школярам у процесі підготовки до тестування, та запросила випускників філологічного факультету до Володимирівського НВК для проходження виробничої педагогічної практики.

Філологічний факультет

Фотогалерея: