Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До новорічних свят представники ЗНУ підготували чимало благодійних проєктів

До новорічних свят представники ЗНУ підготували чимало благодійних проєктів

28.12.2019 12:01 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет благодійна діяльність

День Святого Миколая – одне з найбільш шанованих християнських свят, яке традиційно відзначають 19 грудня. Радість, відчуття родинного тепла та затишку і надія на диво, яку і діти, і дорослі завжди бережуть у своєму серці, – це прикметні риси Дня Святого Миколая, які надихають на добрі вчинки і світлі помисли.

До Дня Святого Миколая студенти філологічного факультету Запорізького національного університету вже традиційно провели благодійну акцію «Подаруй дитині свято – стань помічником Святого Миколая» та завітали до дитячого будинку-інтернату для особливих хлопчиків та дівчаток, що знаходиться на Великому Лузі.

Напередодні свята студенти провели різноманітні заходи з метою збору коштів: театралізований вертеп, буккросинг. Всі охочі мали змогу обмінятися книжками та взяти участь у вертепі, віддавши за це кілька гривень та поповнивши «скарбничку» для подарунків Святого Миколая. Цього року до благодійної акції традиційно приєднались і школярі запорізької школи № 95 (керівник з виховної роботи – Марина Нікітенко).

Спільними зусиллями, зібравши необхідну суму грошей для купівлі подарунків та іграшок, 24 грудня викладачі та студенти привітали хлопчиків та дівчаток дитячого будинку-інтернату зі святом веселою новорічною розважальною програмою, солодощами та подарунками. Глядачі із захопленням зустрічали виступи студентів-волонтерів, які перевтілилися у казкових героїв та звірів. Студенти-філологи підготували новорічну виставу – за мотивами відомого мультиплікаційного фільму «Маша та Ведмідь», але головною подією стало викрадення перед святами злою Бабою Ягою (Анастасія Головко) Ночі (Тетяна Хівріч) та Зірочки (Катерина Бабенко), без яких Святий Миколай не зміг би дістатися до новорічної ялинки та привітати Машу (Анастасія Гаценко) та Ведмедя (Владислав Момот) зі святом,  а отже, і свято не відбулось би. Усі учасники казкової вистави: Іван Лавринець (Святий Миколай), Діана Пісклова (Снігуронька), Вадим Ахмеров (Олень), Ілля Лук’яненко (Вовк), Анастасія Середа (Сніговичок), Олег Назаренко (Поросятко), Оксана Швидка (Мишка – символ нового 2020 року) – майстерно виконали свої ролі. Вистава викликала зацікавлення та захоплення у глядачів. Прекрасні Феї (Вікторія Телятник та Надія Садилко) та їх помічники – казкові герої  показали дітям дорогу у чарівний світ пригод та ігор.

Волонтери факультету були щасливі віддати часточку своєї душі вихованцям дитячого будинку, кожен ледве стримував сльози, дивлячись у світлі очі особливих хлопчиків та дівчаток, що із зацікавленням спостерігали за кожним рухом гостей. Хороводи навколо ялинки, веселі та цікаві конкурси об’єднали студентів та дітлахів. Діти із задоволенням взяли участь у святкових номерах. У кінці свята всі учасники отримали невеличкі новорічні подарунки – солодощі та фрукти,  а також змогли зробити спільне фото на добру згадку.

Своїми враженнями поділилась керівник групи школярів Запорізької школи № 95 Марина Нікітенко: «Новорічні свята – чарівний час, коли навкруги нас відчувається атмосфера дива, коли кожен із нас дуже чекає саме на це диво. Чекали і вихованці дитячого будинку-інтернату на прихід дивовижних свят. Саме тому школярі нашої школи вже вкотре не зостаються осторонь подібних заходів,  даруючи дітям новорічне свято».

Не менш хвилюючими були враження Катерини Бабенко: «24 грудня студенти філологічного факультету відвідали дитячий будинок-інтернат для особливих хлопчиків та дівчаток, які так радо та привітно зустрічали нас з самого порогу. Я була вражена їхньою щирістю та доброзичливістю. Вони так захоплювалися звичайними речами: хороводам, конкурсам, казковим героям, подарункам – та так дякували нам, ніби ми справжні чарівники».

Вадим Ахмеров: «Спочатку було незвично, бо я не знав як відреагують на наш виступ діти. Я навіть розхвилювався і забув всі слова, але коли побачив цей надзвичайний блиск в очах, то одразу зрозумів, що ніколи раніше не бачив таких добрих поглядів. У такі моменти розумієш, що подарувати таким дитям казку зовсім неважко, проте їм це так потрібно».

Доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко відзначила: «Проведення таких акцій дуже символічне саме цього свята, адже студенти, майбутні вчителі-словесники, і школярі справді відчули себе «помічниками» Святого Миколая. Для нас це була чергова нагода повернутися у новорічну дитячу казку та нагадати собі про те, що є ті, хто дійсно потребують нашої уваги та допомоги. Дякую студентам, викладачам, учителям, школярам, усім, хто підтримав нас, за увагу і доброту, велике бажання допомогти, людяність та душевну щедрість! Добрі справи не залишаються непоміченими! Разом ми можемо більше»

Філологічний факультет

Фотогалерея: