Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентка 2 курсу факультету СПП Елізабет Давідян підготувала моновиставу за легендарним історичним романом «Маруся Чурай»

Студентка 2 курсу факультету СПП Елізабет Давідян підготувала моновиставу за легендарним історичним романом «Маруся Чурай»

Студентка 2 курсу факультету СПП Елізабет Давідян підготувала моновиставу за легендарним історичним романом «Маруся Чурай»
17.01.2020 12:47 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет СПП кафедри акторської майстерності та дизайну факультету театральне мистецтво сценічне мистецтво кваліфікаційні вистави студентів магістратури

Спектакль талановита артистка представила на розсуд глядачам і державній екзаменаційній комісії. Елізабет – студентка 2 курсу магістратури кафедри акторської майстерності та дизайну факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету напряму «Театральне мистецтво» (освітня програма «Сценічне мистецтво»). Варто відзначити, що до складу державної екзаменаційної комісії увійшли: голова – директор, художній керівник Дніпропетровського академічного обласного українського молодіжного театру, заслужений діяч мистецтв України Віталій Денисенко, кандидат педагогічних наук, декан факультету СПП, доцентка Ольга Пономаренко, доктор педагогічних наук, завідувачка кафедри акторської майстерності та дизайну, професорка Галина Локарєва, кандидатка педагогічних наук, старша викладачка кафедри акторської майстерності та дизайну, заслужена артистка України Надія Стадніченко, старша викладачка кафедри акторської майстерності та дизайну, заслужена артистка України Наталія Соколовська (до речі, художній керівник курсу). Викладач курсу – заслужена артистка України – Марія Нестулій (Запорізький обласний театр молоді).

Провідну роль вистави виконала студентка 2 курсу магістратури кафедри акторської майстерності та дизайну факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету напряму «Театральне мистецтво» Елізабет Давідян.
Варто відзначити, що основою моновистави став розділ «Сповідь». Інші сюжетні лінії твору були обіграні цікавими уривками з ключових моментів роману, котрі звучали у виставі як аудіозаписи на тлі використання так званої «живої частини» задньої частини камерної зали, де можна було у відеоуривках побачити ті чи ті сцени в чорнобілих записах відповідного історичного часу. Також у виставі використали світлові ефекти променя сонця у в'язниці, де перебувала Маруся, а також для світлового «домальовування» янгольських крил дівчині. Сольно Елізабет Давідян виконала й легендарні українські пісні під час вистави. Зауважимо, що «Маруся Чурай» – це історичний роман у віршах Ліни Костенко, опублікований 1979 року. Його сюжет вибудовано навколо легенди про відому українську піснярку. У міні-пролозі роману є вказівка на історичну основу твору: «Влітку 1658 року Полтава згоріла дощенту». Справжні події ХVII ст., на тлі яких розвивається сюжет твору, відтворено в образах Богдана Хмельницького, Якова Остряниці, Северина Наливайка, Павла Павлюка, Яреми Вишневецького. Темою роману є зображення нещасливого кохання Марусі Чурай і Грицька Бобренка на тлі історичних подій ХVII ст. Основною ідеєю твору дослідники вважають змалювання незнищенності особистості з багатим духовним світом і українського народу, глибоку віра в їхню духовну силу.
У своєму монолозі студентка магістратури напряму «Театральне мистецтво» намагалася вкласти оповідь про події, які розгорталися упродовж року: судять Марусю влітку, а помирає дівчина від сухот навесні. Як відомо, особливістю композиційної побудови твору є ретроспективний показ подій: спочатку подія, а потім те, що їй передувало. І саме центральним розділом роману дослідники визнають третій розділ під назвою «Сповідь». У виставі звучать спогади про суд над Марусею, яку звинувачено в отруєнні коханого Грицька Бобренка. В оповідь про цю історію вплітаються й історичні факти: полтавський полк на зорі вирушає в похід боронити волю свого народу. Основна сцена вистави – це перебування Марусі у в'язниці: вона згадує дитинство, батьків, родинні стосунки; дитинство Гриця, його батьків і їхні сімейні стосунки. Проте ключова лінія спогадів – це історія кохання Марусі й Гриця і його зрада з Галею Вишняківною. Хоча також Маруся глибоко осмислює історію України крізь картини зруйнованої Батьківщини. Тож в романі переплітаються дві сюжетні лінії – особиста (взаємини Марусі Чурай та Грицька Бобренка) й історична (боротьба українського народу проти загарбницької політики польської шляхти).
Активно долучилися до роботи та підтримали своїх колег й інші студенти 2 курсу: Павло Богачов, Дмитро Захаров, Анатолій Руденко, Михайло Савицький, Костянтин Шадрін, Анастасія Азаренкова, Дар’я Александрович, Олексій Блінов, Алла Бурико, , Інна Демченко, Катерина Єгоричева, Роман Капітанов, Ірина Лисогурська, Іван Острівний, Марк Первухін, Дар’я Шахова, Леонід Школьніков, Клара Щедріна, Дар’я Лебедєва, Вікторія Пташинська, Маргарита Симоненко (чимало хто з них вже є артистами багатьох запорізьких театрів та інших культурних установ). Також серед глядачів було й багато інших представників факультету СПП, зокрема його викладачів і випускників: це Віктор Гончаров, Лілія Гринь, Юліана Гончаренко, Микола Квєтков, Тетяна Петрик, Тетяна Черненко, Дмитро Бабчук (керівник навчального театру факультет СПП), Костянтин Кузьмін, Євген Славинський та інші.

Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=148082609966419 Марія Канцелярист

Схожі новини