Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На базі центру післядипломної освіти відбувся п’ятий випуск слухачів курсів підвищення кваліфікації з інклюзивної освіти

Двадцять сьомого січня відбувся п’ятий випуск слухачів курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Психолого-педагогічний супровід дітей та молоді з особливими потребами в умовах інклюзивного освітнього простору», який реалізується при центрі післядипломної освіти Запорізького національного університету.

Цікавим є те, що підвищення кваліфікації здійснено за цільовим запитом і на базі Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 49, де дружній педагогічний колектив створює інклюзивний освітній простір для всіх учасників навчального процесу. Директор Любов Метеленко та її заступник Любов Ніколенко надали зручну й комфортну тренінгову аудиторію, у якій уже 30 педагогічних працівників цього закладу освіти зробили упевнений крок до набуття інклюзивної компетентності.

Від імені ЗНУ свідоцтва про підвищення кваліфікації педагогічних працівників вручив керівник програми Євгеній Клопота – доктор психологічних наук, професор кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності, Заслужений працівник освіти України. Він підкреслив, що Запорізький національний університет є закладом вищої освіти, де кожний учасник процесу інклюзивної освіти завжди може знайти відповіді й отримати необхідні знання щодо особливостей роботи з дітьми та молоддю з особливими потребами та побажав організовувати належні умови якісної освіти для учнів із особливими потребами, створювати позитивний імідж інклюзивного середовища й долати стереотипи, що існують у нашому суспільстві щодо людей з інвалідністю.

Євгеній Клопота зазначив, що головною метою курсів є підвищення рівня професійної компетентності вчителів, асистентів вчителів, соціальних працівників, психологів, керівників інклюзивних освітніх закладів та реабілітаційних центрів на основі сучасних світових тенденцій і стандартів. В процесі роботи учасники ознайомилися з етапами та процесами інтеграції в суспільство людей з особливими потребами та принципами інклюзивної освіти в європейських країнах. Жвавий інтерес викликали методичні рекомендації щодо ефективної взаємодії з різноманітними учнями, які мають особливі потреби. На заняттях велика увага приділялася психологічним та педагогічним засобам подолання наявних проблем інклюзивного навчання у новій українській школі, а також  технічному оснащенню для учнів з особливими потребами. Професор Євгеній Клопота зробив акцент на особистісній готовності педагогічних працівників до успішної взаємодії у навчально-виховному процесі з учнями незалежно від рівня їх здоров’я.

Своєю чергою, учасники курсів підвищення кваліфікації відзначили цінність інтерактивних занять, які поєднували теоретичні та практичні аспекти. Велике зацікавлення викликали тренінгові вправи, спрямовані на занурення в ситуацію, актуалізацію та усвідомлення отриманого досвіду. Серед найяскравіших вражень - робота із соціальними стереотипами, які заважають сприймати людей з інвалідністю як рівних партнерів, а також дискусії щодо актуальних питань професійного самовизначення старшокласників з особливими потребами та особливостей впровадження інклюзивного навчання в Україні та європейських державах

Професор Євгеній Клопота висловлює подяку Луїзі Муцураєвій, Світлані Агакішиєвій, адміністрації Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 49 за допомогу в організації курсів підвищення кваліфікації.

Ласкаво просимо на наші курси підвищення кваліфікації «Психолого-педагогічний супровід дітей та молоді з особливими потребами в умовах інклюзивного освітнього простору». Зареєструватися можна за посиланням: https://forms.gle/YY2Aing4So8Z45pZ7