Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти, котрі навчаються за кошти фізичних або юридичних осіб, можуть отримати податкову знижку

16.03.2020 09:07 Все Головні новини Університет відділ бухгалтерського обліку фінансової та бюджетної звітності податкова знижка оплата за навчання

Звертаємо увагу всіх студентів ЗНУ, що здобувають вищу освіту за кошти фізичних або юридичних осіб, що вони можуть отримати податкову знижку й тим самим компенсувати частину вартості сплати за навчання. За умови, якщо вони – громадяни України, які отримують офіційну заробітну плату й сплачують навчання, мають право на компенсацію до 18% його вартості. Отримати відшкодування (податкову знижку) за видатками на освіту в 2019 році можна до 31 грудня 2020 року включно.

На прохання студентів університету, що обрали для здобуття освіти навчання за кошти фізичних або юридичних осіб, наводимо відповіді на найбільш популярні й актуальні запитання, пов’язані з цією темою.

Хто може отримати податкову знижку на навчання?

Податкову знижку може отримати громадянин України з офіційно підтвердженим доходом, який оплачує середню спеціальну або вищу освіту за себе або не працюючого члена сім'ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти).

Як отримати податкову знижку на навчання?

1. Оплачуючи за навчання у ЗВО, збережіть квитанцію (чеки);

2. Замовте в бухгалтерії за місцем роботи довідку про доходи за формою 3 за попередній календарний рік;

3. Заповніть декларацію про доходи;

4. Подайте документи на отримання податкової знижки в Державну фіскальну службу за місцем реєстрації;

5. Отримайте податкову знижку.

Зверніть, будь ласка, увагу, що витрати на навчання за кордоном у розрахунок податкової знижки не включаються. Також приватним підприємцям податкова знижка не надається.

Нюанси податкової знижки на навчання

Оплата за дитину

Оплата за чоловіка (дружина)

до 23 років

після 23 років

Договір оформлення

На студента або на батьків, які претендують на податкову знижку

На студента

Оплата вноситься від імені

Студента або батьків які претендують на податкову знижку

Батьки, які претендують на податкову знижку

Чоловік(дружина), який (яка) претендує на податкову знижку

Податкову знижку отримує

Батьки,чиє ім'я зазначено в платіжних документах

Офіційно працюючий чоловік (дружина)

Які документи потрібні для отримання податкової знижки на навчання?

1. Паспорт;
  2. Довідка про присвоєння ідентифікаційного податкового номера;
  3. Довідка про заробітну плату , де буде вказана сума нарахованої з/п, сума соціального внеску та сума податку на доходи фізичних осіб щомісячно та загальною сумою за рік (за формою №3);
  4. Копія договору з навчальним закладом;
  5. Копії квитанцій (чеків, платіжних доручень) за навчання за звітний календарний рік;
  6. Документи, що підтверджують ступінь споріднення (свідоцтво про народження, якщо оплата за дитину, свідоцтво про шлюб - якщо за чоловіка/дружину);
  7. Декларація про доходи;
  8. Заява із зазначенням реквізитів рахунку для перерахування відшкодування

Наші додаткові рекомендації:

1. Складіть заяву за зразком у двох примірниках;
  2. Заява та весь пакет документів подайте особисто (в цьому випадку вимагайте, щоб на другому примірнику заяви поставили дату і штамп) або надішліть поштою.

У разі відсутності зауважень, сума компенсації має надійти на вказаний рахунок протягом 60 днів.

Номер гарячої лінії податкової інспекції 0-800-501-007

Пам'ятайте, якщо Ви не скористалися правом на податкову знижку за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступний податковий рік не переноситься.

Додаткову інформацію можна отримати за покликанням: https://tsn.ua/groshi/batki-ukrayinskih-studentiv-mozhut-povernuti-groshi-za-navchannya-na-kontrakti-979105.html

Відділ бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності