Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ продовжують масштабні ремонтні роботи та впроваджуються енергоощадні технології

У зимовий період у ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) тривають ремонтні роботи та заходи із енергозбереження. Впроваджуються енергоощадні технології, здійснюється енергоаудит у корпусах та гуртожитках, забезпечується безперебійна подача тепла і гарячої води. Безперебійну роботу університету забезпечують команда співробітників АГЧ ЗНУ, яких очолюють проректор з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергій Кушнір та головний інженер Валентин Моцак. Усі заходи проходять під контролем ректорату й за підтримки ректора ЗНУ Миколи Фролова.

Наразі вагомий економічний ефект від заощадження на опаленні будівель студмістечка очікується отримати від встановлення нових вікон і дверей, а також інших робіт із ремонту й модернізації систем опалення й водопостачання тощо. Нагадаємо, що для модернізації навчальних корпусів було закуплено 105 енергоощадних металопластикових вікон (близько 800 м кв) і зараз триває їхнє поступове встановлення в аудиторіях і коридорах навчальних корпусів № 1-5. Незабаром цей процес розпочнеться і в інших будівлях ЗНУ.

Так, в адміністративному корпусі університету вже відбулася заміна великих коридорних вікон та дверей на нові на 1 і 3 поверхах. Окрім цього, у будівлі триває масштабний ремонт вестибюлю на 3 поверсі, на сьогодні він завершений на третину. Надалі представники підрядної організації продовжують реконструкцію довгого коридору. Тут вкладають новий паркет, штукатурять стіни і оздоблюють покриттям «короїд», фарбують у рожевий колір. Зовсім новий дизайн матиме відтепер стеля, яка оздоблена художнім ліпленням і розписується золотим кольором. Яскравості й відчуття простору новому дизайну інтер’єру додає гарне освітлення, що забезпечують ряд нових люстр з енергозберігаючими лампами денного світла.

Наближається до завершення комплексний ремонт навчальної аудиторії математичного факультету № 55-56, який здійснюється силами ремонтно-будівельної групи АХЧ ЗНУ. Тут уже відновлено паркетне покриття, що у передній частині приміщення, а сходинки амфітеатру, де розташовуватимуться парти, будуть застелені лінолеумом. Тут також відбулася заміна вікон та дверей, встановлено 5 нових радіаторів опалення, які забезпечені тепловідбивними екранами. Здійснено модернізацію системи електромережі у приміщенні, а також планують встановити підвісну стелю «Армстронг». Аудиторія забезпечена мультимедійним обладнанням.

Основний комплекс ремонтних робіт уже добігає кінця і в приміщені Музею історії та розвитку ЗНУ (на 2 поверсі навчального корпусу №1). Тут повністю замінили вікна, відновили паркетне покриття, стіни і стелю, яку звільнили від зайвих конструкцій і яка наразі виглядає вищою, створюючи ефект об’ємності приміщення.

Окрім іншого, відбувається підготовка до планової заміни вікон у приміщенні буфету, що розташований на першому поверсі адміністративного корпусу ЗНУ.  У навчальному корпусі №2 триває ремонт і переобладнання ще однієї нової навчальної мультимедійної аудиторії № 412, яка облаштовується за кошти грантового проєкту «Інститут підвищення кваліфікації вчителів», що реалізовується факультетами іноземної філології та журналістики ЗНУ за підтримки Регіонального офісу англійської мови Відділу преси, освіти і культури Посольства США в Україні.

У біологічному корпусі (корпус № 3) добігає кінця ремонт та переобладнання лабораторії біологічного факультету № 206. Відповідно до вимог функціонування цієї структури, тут облаштований відокремлений бокс, де розміщуватимуться стелажі з дослідними матеріалами. Окрім іншого, будівельники ЗНУ вже здійснили заміну арочних вікон в аудиторіях на 1 поверсі цього навчального корпусу, а ще – відновили вікно в аудиторії № 201, де воно було закладеним.

Після завершення комплексної модернізації навчального корпусу № 6 останнім штрихом, який нещодавно здійснили, стало встановлення вікон у напівпідвальному приміщенні будівлі, де розташовуються кімнати співробітників АГЧ та керівників рембудгрупи ЗНУ.

Окрім цього, вдало й у визначений термін завершили ремонт дахів на навчальних корпусах Інженерного інституту ЗНУ.

А от у СОК ЗНУ щойно розпочалися роботи з реконструкції системи водопостачання: тут відбувається зміна схеми системи водопостачання та частини труб опалення, що пов’язані із цим.

Олена Хлистун