Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Тренінги з написання ЗНО з української мови та літератури й іноземних мов у ЗНУ зібрали близько 1500 старшокласників шкіл і студентів коледжів

Тренінги з написання ЗНО з української мови та літератури й іноземних мов у ЗНУ зібрали близько 1500 старшокласників шкіл і студентів коледжів

Тренінги з написання ЗНО з української мови та літератури й іноземних мов у ЗНУ зібрали близько 1500 старшокласників шкіл і студентів коледжів
03.02.2020 15:17 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування ЗНО вступна кампанія-2020 співпраця зі школами

Другого лютого в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулися чергові безкоштовні пробні тренінги із зовнішнього незалежного оцінювання знань. Цього дня вступники не лише Запоріжжя, але й області стали учасникам пробного ЗНО з української мови та літератури, а також – з іноземної мови (англійської, німецької, французької). Про зацікавленість старшокласників в участі у таких заходах переконливо свідчить те, що цього дня до вишу завітали близько 1,5 тисяч вступників – як старшокласників загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв, так і студентів коледжів. Можливістю перевірити рівень своїх знань з української мови та літератури та ознайомитись з особливостями процедури проведення ЗНО скористалося 940 осіб. На тренінг з англійської мови завітав 501 вступник, із німецької – 13, а із французької – 6 осіб.

Цього дня на тренінгу були присутні проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів, представники відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, а також – викладачі та студенти факультетів ЗНУ, які були активно задіяні в проведенні цього масштабного профорієнтаційного заходу. Усі представники Запорізького національного університету спрацювали чітко й злагоджено, створивши для учасників тренінгу максимально подібні умови до проходження основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання. І при цьому подбали, аби участь у заході була для майбутніх вступників корисною, максимально інформативною й водночас проходила в комфортних умовах.

Нагадаємо, що для Запорізького національного університету уже багато років така форма роботи зі вступниками є традиційною. Його представники вже більш ніж десять років щорічно проводять на базі вишу безкоштовні тренінги, виконуючи важливу просвітницьку місію. Участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні дозволяє молоді більш якісно підготуватись до основної сесії ЗНО і почувати себе під час неї більш впевнено. Водночас це – підстава ближче познайомитись з матеріально-технічною базою університету, поспілкуватися з викладачами і студентами різних факультетів. І в результаті зробити остаточний та усвідомлений вибір на користь вподобаної спеціальності.

Варто відзначити, що до особливостей цьогорічного проведення тренінгу з написання ЗНО на базі Запорізького національного університету стала активна участь у події представників коледжів. Цього року випускникам для вступу на старші курси на базі молодшого спеціаліста необхідно скласти ЗНО з української мови та літератури. Для вступу на спеціальності 051 Економіка, 071 Облік і оподаткування, 072 Фінанси, банківська справа і страхування, 073 Менеджмент, 075 Маркетинг, 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність, 281 Публічне управління та адміністрування необхідно також скласти ЗНО з математики (або історії України для вступу на навчання за кошти фізичних чи юридичних осіб). Саме тому на тренінг із проходження ЗНО з української мови та літератури зареєструвалися близько 95 представників Економіко-правничого коледжу ЗНУ, Торгового коледжу ЗНУ, Запорізького гідроенергетичного коледжу ЗНУ, Запорізького електротехнічного коледжу НУ «Запорізька політехніка», Медичного коледжу Запорізького державного медичного університету, Запорізького авіаційного коледжу ім. Івченка, Педагогічного коледжу Хортицької  національної академії тощо.

Важливою особливістю проведення цього тренінгу стало те, що під час пробного ЗНО в кожній аудиторії учні почули поради від представників ЗНУ, як найбільш ефективно скласти тести. Вони розповіли, як підготуватись психологічно, не розгубитись і зорієнтуватись у завданнях, налаштувати себе на впевненість, сконцентрувати увагу та активізувати когнітивні навички та активне запам’ятовування.

Перед початком пробних тренінгів усім майбутнім абітурієнтам нагадали про технічні моменти, виконання яких необхідне для успішного проходження зовнішнього незалежного оцінювання, а саме: мати при собі відповідні документи, в жодному разі не запізнитися, не користуватися довідковими матеріалами та не порушувати дисципліну, завдання виконувати ручкою з чорною гелевою пастою тощо.

Варто відзначити, що всі тестові завдання, які використовуються під час тренінгів, розроблені викладачами ЗНУ – представниками спеціальних комісій, що діють на кожному факультеті вишу. При цьому за основу (рівень складності, типи завдань тощо) беруться завдання, з минулорічної основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання. Крім того, усі тестові зошити та бланки відповідей для тренінгів із написання ЗНО друкуються на базі редакційно-видавничого відділу вишу.

Наприкінці тренінгу всі учасники отримали свої тестові зошити, а також пам’ятки, де вказано персональний реєстраційний № (шифр) учасника тестування і за яким, відповідно, він зможе на сайті переглянути свої результати тестування. Тут також розміщено нагадування про те, що 9 лютого на базі ЗНУ проведуть ще один блок безкоштовних тренінгів (9.00 – математика; 13.00 – історія України).

Крім того, вступникам роздали профорієнтаційний номер газети «Запорізький університет», де розміщено багато корисного матеріалу, починаючи від «календаря вступника» із зазначенням основних етапів вступу-2020 й опису особливостей цьогорічної вступної кампанії й до повного переліку сертифікатів, які необхідно надати при вступі на всі спеціальності, за якими відбувається навчання в ЗНУ. Також випускників шкіл і коледжів запросили завітати на День відкритих дверей ЗНУ, який відбудеться 5 квітня 2020 року.

 

Таміла Тарасенко


Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=162008818573798

 

Схожі новини