Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В інженерному інституті відбувся майстер-клас для студентів коледжів від кафедри теплоенергетики та гідроенергетики

03.02.2020 13:20 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University профорієнтаційна діяльність інженерний інститут кафедра теплоенергетики та гідроенергетики енергозбереження та енергоефективність співпраця з коледжами майстер-клас

Щоб популяризувати таку сучасну й необхідну спеціальність, в інженерному інституті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) проводяться різноманітні зустрічі зі школярами й студентами коледжів, науково-популярні лекції, майстер-класи тощо. Адже сьогодні питання енергоефективності та енергозбереження – одне з найважливіших у світі, а успішне втілення цих напрямків в життя неможливо без підготовки професійних кадрів. Бо саме вони займаються розробкою та впровадженням прогресивних енергозберігаючих технологій, внесенням пропозицій щодо їх впровадження на підприємствах і організаціях.

Саме такий майстер-клас відбувся 30 січня на кафедрі теплоенергетики та гідроенергетики. Його учасниками стали студенти коледжів міста Запоріжжя. Для майбутніх енергетиків майстер-клас провів завідувач кафедри ТГЕ, доктор Андрій Чейлитко.

Студенти вперше потрапили в лабораторію, де були представлені різноманітні пристрої для заощадження енергії. Андрій Олександрович розповів, як саме вони функціонують на прикладі діючих стендів «Визначення ефективності сонячного колектора – СІНТЕК», «Визначення роботи внутрішніх теплових мереж – HERZ».

Але як обрати найбільш ефективний у конкретному випадку засіб для заощадження електроенергії? Андрій Олександрович відповів і на це питання. Він детально розповідав, наскільки ефективний кожний зі запропонованих їм засобів в конкретних умовах: що краще ставити на базах відпочинку, в великих житлових будинках і на підприємствах, і чому саме це так.

Проте лише дивитися на те, як працює той чи інший засіб, корисно, однак не дуже цікаво. І Андрій Чейлитко запропонував гостям власноруч спробувати, як працюють стенди, з чого вони вироблені. Сьогодні, мабуть, кожен бачив встановлені на дахах сонячні колектори. Але роздивитися їх ближче вдалося далеко не кожному, та студентам, що прийшли на майстер-клас на кафедру ТГЕ, це вдалося!

Упродовж цікавого діалогу в формі запитання-відповіді, який відбувався під час майстер-класу, Андрій Олександрович проаналізував конкретні результати втілення різноманітних систем енергозбереження, їхні плюси та мінуси на прикладах існуючих будівель. Не залишив доповідач поза увагою й реально втіленні проєкти випускників кафедри.

Своїми враженнями про участь у майстер-класі поділилася студентка 3 курсу спеціальності «теплоенергетика» Аліна Остапенко. Дівчина з дитинства мріяла займатися енергетикою. Її цікавило все: і те, як виробляється тепло, електроенергія, й яким чином функціонують ці системи. Незважаючи на те, що дівчині навчатися в коледжі ще рік, вона вже вирішила для себе, що неодмінно продовжить освіту за цією ж спеціальністю, але вже в закладі вищої освіти. Тож незабаром Аліна повернеться до нас знову, але вже як студентка інженерного інституту. Дівчина також вирішила, чим бажає займатися після закінчення навчання. Вона мріє модернізувати вже існуючи системи опалення, щоб більш ефективно використовувати тепло навіть у старих будівлях. Аліні дуже сподобався майстер-клас, бо саме тут вона дізналися багато нового й цікавого про свою майбутню професію.

Інженерний інститут