Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ Науково-методична платформа «НАВЧАТИ УСПІШНО? EASILY!» зібрала запорізьких вчителів молодших класів

У ЗНУ Науково-методична платформа «НАВЧАТИ УСПІШНО? EASILY!» зібрала запорізьких вчителів молодших класів

У ЗНУ Науково-методична платформа «НАВЧАТИ УСПІШНО? EASILY!» зібрала запорізьких вчителів молодших класів
04.02.2020 12:55 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети ZNU Zaporizhzhia National University відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування співпраця зі школами Науково-методична платформа «НАВЧАТИ УСПІШНО? EASILY!»

Тридцять першого січня на базі Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) працювала Науково-методична платформа «НАВЧАТИ УСПІШНО? EASILY!» для вчителів запорізьких шкіл. У заході взяли участь науковці НАПН України, Інституту педагогіки НАПН України, Інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН України. Метою її роботи стало відпрацювання форм, методів і прийомів організації освітньої діяльності учнів з урахуванням їхніх психофізіологічних особливостей, проведення майстер-класи роботи за підручниками «Українська мова», «Математика», «Я досліджую світ».

Співорганізаторами масштабного профорієнтаційного методично-інформаційного заходу, крім Запорізького національного університету, виступають Департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Департамент освіти і науки Запорізької міської ради і видавництво «Ранок». Усі вони мають довгу й плідну історію співпраці, спрямовану на допомогу українським вчителям початкової школи, сприяти досягненню значимих і стійких змін у професійній діяльності, за допомогою наукових викладок і практичних демонстрацій переконати педагогічну громадськість у тому, що навчальні предмети учнями початкової школи можуть засвоюватися легко і без особливих проблем. Своєю чергою, такі заходи мають на меті надати учням змогу вже в перші роки навчання формувати потрібні компетентності й у результаті стати успішними особистостями після завершення навчання в школі.

На заході були присутні й представники ЗНУ: ректор Микола Фролов, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, декан факультету соціальної педагогіки та психології Ольга Пономаренко та викладачі цього факультету, який уже кілька років готує фахівців з початкової й дошкільної освіти, співробітники відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, представники наукової бібліотеки університету, співробітники біологічного факультету, задіяні у вирішенні організаційних питань, та інші. До речі, на адресу представників відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування під керівництвом його начальника Галини Микитів пролунало багато теплих слів подяки від учасників платформи, які відзначили високий організаційний рівень проведення заходу.

На початку заходу до його учасників звернувся ректор ЗНУ Микола Фролов. Микола Олександрович привітав учасників заходу у стінах провідного закладу вищої освіти Півдня України, розповів про здобутки Запорізького національного університету й подальші плани його розвитку. Зокрема, у його виступі йшлося про потужну матеріально-технічну базу, завдяки якій на факультеті СПП уже кілька років здійснюється успішна підготовка сучасних фахівців початкової й дошкільної освіти, про те, що цього року в Економіко-правничому коледжі ЗНУ відкриваються нові спеціальності – «Дошкільна освіта» й «Початкова освіта» тощо. Також він наголосив, що «ми сьогодні знаходимося в епіцентрі формування НУШ і від наших спільних дій буде залежати, наскільки реалізація концепції реформи освіти буде втілена в школах регіону». Микола Фролов запевнив, що двері Запорізького національного університету завжди будуть гостинно відкриті перед представниками середніх шкіл і що тут на них чекає підтримка й допомога, та побажав успішної роботи всім учасникам платформи.

Перед присутніми на заході виступили  проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності КЗ «Запорізький обласний  інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР Тетяна Гура, директор департаменту зв’язків з громадськістю видавництва «Ранок» Володимир Лелюх і завідувач кафедри початкової освіти КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР, доцент Олена Нікулочкіна. Усі вони відзначили важливість й актуальність теми, яку обрали для висвітлення організатори заходу. Вони відзначили, що у заході візьмуть участь як методисти й науковці, які говоритимуть про вікову психологію учнів молодших класів, методику успішного викладання тощо, так і власне вчителі молодших класів, які зможуть поділитися з колегами досвідом і своїми власними напрацюваннями.

Під час роботи Науково-методичної платформи «НАВЧАТИ УСПІШНО? EASILY!» перед аудиторією виступила директор навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти, старший науковий співробітник лабораторії психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Тетяна Каменщук із доповіддю на тему «Вплив психологічних особливостей сучасних дітей на їхню здатність ефективно засвоювати навчальний матеріал початкової школи». Своєю чергою, член-кореспондент НАПНУ, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри математики та методики її навчання Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського Світлана Скворцова розглянула «Особливості навчання дітей цифрового покоління». У виступі завідувача відділу початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України Оксана Онопрієнко йшлося про «Організацію навчальних досліджень на уроках математики».

Під час «практичної» частини заходу до присутніх по скайп-зв’язку звернулась учитель інформатики, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, учитель-методист, заслужений учитель України, співавтор підручників з інформатики Марина Корнієнко. Темою її виступу стали «Інформатична і технологічна складові курсу ‘’Я досліджую світ’’». Крім того, присутні прослухали відеозапис розповіді доцента кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди Ольги Коваленко «Сучасні підходи до забезпечення мовної освіти молодших школярів».

Після невеличкої перерви перед учасниками платформи із доповідями виступили запорізькі вчительки молодших класів. Неабияке зацікавлення в присутніх викликали майстер-класи, які провели учитель початкових класів Запорізької ЗОШ I-III ст. № 66 Наталія Швед, учитель початкових класів Запорізької гімназії № 6 Людмила Куцова, учитель початкових класів Запорізької спеціалізованої школи фізичної культури І-ІІІ ст. № 18 Світлана Ставицька й учитель початкових класів опорного закладу загальної середньої освіти Новозапорізької школи Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області Анна Заставська.

Освітяни мали змогу обговорити доповіді спікерів, поставити актуальні запитання, разом визначити теми прийдешніх методично-просвітницьких заходів, розрахованих на вчителів. Приємним сюрпризом для учасників заходу став розіграш призів від одного із співорганізаторів платформи – видавництва «Ранок».

Наприкінці заходу освітяни отримали сертифікати учасників заходу з рук директора департаменту зв’язків з громадськістю видавництва «Ранок» Володимира Лелюха. Учителі подякували організаторам науково-методичної платформи й відзначили корисність, цікавість і високий організаційний рівень її проведення. Вони висловили сподівання на продовження співпраці із закладами вищої освіти й видавництвом «Ранок», яка надає їм можливість дізнатися більше про теоретичні й практичні аспекти втілення у життя концепції Нової української школи.

 

Таміла Тарасенко


Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=161986621909351

 

 

 

Схожі новини