Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ обговорили напрямки профорієнтаційної роботи на факультетах

У ЗНУ обговорили напрямки профорієнтаційної роботи на факультетах

07.02.2020 10:58 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Нарада з профорієнтації відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University

Шостого лютого у Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося робоче засідання заступників деканів із профорієнтаційної роботи. Захід проходив під головуванням проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури та начальника відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галини Микитів.

На початку засідання Олександр Гура наголосив на пріоритетності профорієнтаційної роботи й побажав учасникам заходу плідної діяльності. Також він вручив 37 науково-педагогічним співробітникам різних факультетів подяки ректора за активну участь у профорієнтаційній діяльності у 2019/2020 н.р., проведенні виїзних безкоштовних пробних тренінгів із ЗНО та популяризацію серед вступників освітніх послуг ЗНУ.

В рамках заходу учасники обговорили питання проведення профорієнтаційної роботи з випускниками коледжів,  активізації профорієнтаційної роботи у школах серед школярів і батьків, ознайомлення з освітніми програмами, які пропонує університет, умовами і перевагами навчання, посилення уваги до організації зустрічей студентів із потенційними роботодавцями та інше.

Також на засіданні обговорили особливості проведення безкоштовних пробних тренінгів із ЗНО, що традиційно проходять на базі ЗНУ. Галина Микитів нагадала присутнім, що 9 лютого відбудуться пробні тренінги з математики (на 9.00) та з історії України (на 13.00). Загалом, на ці тренінги зареєструвалось близько 1700 осіб. А персонал, який задіяний на тренінгах злагоджено виконує поставлені завдання, забезпечуючи дотримання процедури проведення ЗНО та проводячи профорієнтаційну роботу з учнями шкіл Запоріжжя й області. Галина Володимирівна звернула увагу присутніх, що у ЗНУ працюють 4-місячні інтенсивні та 8-місячні підготовчі курси. На сьогодні на таких курсах навчається 137 осіб. Увагу присутніх звернули і на продовження практики проведення представниками різних факультетів  аналітичних семінарів для вчителів-предметників щодо аналізу помилок при складанні ЗНО. Також для батьків і абітурієнтів на сайті відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування буде оприлюднено тексти з аналізом помилок пробних ЗНО.

Учасники зібрання приділили увагу питанню формування бази випускників факультетів для Асоціації випускників та активізації роботи з формування рубрики «Історії успіху випускників ЗНУ» на університетському сайті, а також популяризації її у соцмережах. Крім того, активно йде робота щодо розробки проєкту положення про працевлаштування випускників. Для студентів планують і подальше проведення тренінгів від представників «Нової Пошти» та майстер-класів від представників Запорізького обласного центру зайнятості щодо складання резюме, проведення успішних співбесід з роботодавцями.

Присутнім нагадали про роботу консультаційного пункту з питань ЗНО, що діє за адресою: вул. Жуковського, 66 б (навчальний корпус №2), ауд. 204. У період з 3 лютого до 24 березня триває реєстрація для участі в ЗНО й співробітники пункту допоможуть усім вступникам правильно оформити потрібні документи. Вони також нададуть усю інформацію про навчання в Запорізькому національному університеті.

Галина Микитів відзначила важливість активізації профорієнтаційної роботи факультетів у соцмережах, оновлення інформації про факультети на стендах біля приймальної комісії про освітні програми і необхідні для вступу сертифікати ЗНО, оновлення інформації про викладачів на сайтах факультетів. Важливим напрямком профорієнтаційної роботи факультетів є і налагодження співпраці з державними підприємствами, установами і організаціями, бізнес-структурами, підтримка зв’язку з роботодавцями, укладання з ними угод про співпрацю. Наостанок учасники засідання обговорили особливості організації та проведення Дня відкритих дверей ЗНУ.

Олена Переверзєва

Фотогалерея: