Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ долучилися до виходу в світ уже п’ятого тому видання «Усна історія російсько-української війни»

07.02.2020 13:11 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин Історичнйи факультет усна історія кафедра джерелознавства історіографії та спеціальних історичних дисциплін

У Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації відбулась презентація проєкту п’ятого тому видання «Усна історія російсько-української війни». Учасниками заходу стали сучасні військові, ветерани АТО-ООС, представники молоді та громадськості. Із новою книгою присутніх ознайомила завідувачка відділом краєзнавства ЗОУНБ Тетяна Палівода. Як повідомили в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, про роботу над проєктом «Усна історія російсько-української війни» розповіли голова наукового товариства ім. Я. Новицького, кандидат історичних наук, доцент кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін ЗНУ Сергій Білівненко, доцент кафедри новітньої історії України ЗНУ, кандидат історичних наук Олексій Штейнле, голова громадської комісії з історії російсько-української війни Михайло Павленко.

Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко розповів про створення проєкту «Усна історія російсько-української війни», як однієї із складових спротиву російській агресії.

У збірнику наведено результати опитувань, проведених наприкінці 2016 – на початку 2017 років серед учасників війни та волонтерів, мешканців міста Енергодар. Розповідається про місцеву специфіку побуту бійців на фронті, розглядаються мотивації, досвід, наводяться особисті оцінки сучасної російсько-української війни. Інтерв'ю доповнені фотографіями із зони бойових дій. Ми намагаємося зробити «Усну історію російсько-української війни» більш доступною та мобільною. Тому створили відповідний телеграм-канал. Долучайтеся та запрошуйте однодумців, – зазначив Владислав Мороко.

Учасники зустрічі із особливою увагою вислухали спогади героїв 5-го випуску книги «Усна історія російсько-української війни».

На сьогодні вже готові матеріали для шостого тому видання. У ньому будуть спогади отця Юсіка з Вірменської апостольської церкви, який у 2014 році переселився із Донецька, спогади українських поліцейських, котрі були в зоні проведення АТО-ООС.

Історичний факультет

Фотогалерея: