Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті СПП відкрили нову випускову кафедру дошкільної та початкової освіти

Необхідність підготовки кваліфікованих фахівців у галузі дошкільної та початкової освіти, потреба закладів освіти міста Запоріжжя, Запорізької області та Південного регіону в спеціалістах, які готові працювати в умовах реформування системи освіти, сприяли створенню кафедри дошкільної та початкової освіти в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University). 1 лютого 2020 року на факультеті соціальної педагогіки та психології відбулося відкриття окремої випускової кафедри, яка здійснює підготовку майбутніх вчителів початкових класів та вихователів закладів дошкільної освіти.

Підготовка студентів в ЗНУ здійснюється вже два роки. Першими викладачами, які на базі кафедри соціальної педагогіки забезпечували освітній процес, розробляли освітньо-професійні програми та навчальні плани студентів спеціальності 012 «Дошкільна освіта» та 013 «Початкова освіта» були доцент Юлія Зубцова, викладач Ганна Чорна, доцент Ганна Скірко, професор Лариса Сущенко, які мають практичний досвід в галузі дошкільної та початкової освіти.

Наразі у складі кафедри 6 викладачів (доктор педагогічних наук, доцент – Лариса Сущенко; кандидати педагогічних наук, доценти кафедри: Юлія Зубцова, Ганна Скірко, Алла Курінна, Олена Самсонова; викладач – Ганна Чорна) та 5 викладачів-сумісників (доктор педагогічних наук, доцент Марія Дяченко; кандидат педагогічних наук, доцент  Людмила Шульга; кандидат психологічних наук, викладач Марина Желтова; викладач, директор Балабинського навчально-виховного комплексу «Школа І-Ш ступенів - гімназія «Престиж» Жанна Винниченко; кандидат педагогічних наук, викладач Анастасія Лавринець). Керує кафедрою доктор педагогічних наук, доцент Лариса Сущенко.

Кафедра готує бакалаврів спеціальності 013 «Початкова освіта», які можуть працювати учителями початкових класів, вихователями групи продовженого дня. Випускники-бакалаври спеціальності 012 «Дошкільна освіта» можуть обіймати посаду вихователя дітей дошкільного віку.
Здійснюється і підготовка студентів-магістрів за цими ж спеціальностями. Зокрема, магістри спеціальності 013 «Початкова освіта» отримують професійну кваліфікацію – вчителя початкових класів, а спеціальності 012 «Дошкільна освіта» – вихователя дітей дошкільного віку.

Новостворена кафедра – це сучасний відкритий освітній простір, який підтримує інноваційні зміни в системі дошкільної та початкової освіти.

Факультет соціальної педагогіки та психології