Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти факультету журналістики завітали до запорізького аматорського радіоклубу

Студенти факультету журналістики завітали до запорізького аматорського радіоклубу

Студенти факультету журналістики завітали до запорізького аматорського радіоклубу
13.02.2020 08:46 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики асистентська практика екскурсія радіоклуб

Магістерка 1 року навчання факультету журналістики Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Катерина Корольова в рамках асистентської практики провела позааудиторний захід. Разом зі студентами 1 курсу факультету журналістики вона відвідала школу аматорського радіозв’язку – запорізький радіоклуб. Екскурсія була проведена під керівництвом доцента кафедри журналістики Олени Усманової.

До складу радіоклубу входить аматорська радіостанція, на якій проводять радіозв'язок з іншими аматорськими станціями, що працюють у різних куточках світу. Запорізькому радіоклубу минулого року виповнилося 55 років. Наразі він є єдиним в нашому місті. Клуб переживав різні часи злету й падінь. Період 20-30-х років – часи занепаду та застою, але за останні два роки він знову поновив свою роботу.

«Оголошення про старт школи радіозв’язку та електроніки знайшло відгук серед маленьких запорожців, – зазначає Микола Папіровський, директор радіоклубу. – Вони приходять до нас із батьками, ми показуємо їм, як відбувається радіозв’язок з аналогічними станціями, вчимо працювати на ретро-апаратурі, конструювати та будувати аматорську приймально-передавальну апаратуру та антени. Зараз ми формуємо групи юних радійників. Заняття будуть проводитись щосуботи та щонеділі. Курси розраховані для дітей 10-11 років, на яких вони можуть вивчити радіосправу, дізнатися функції роботи деталей та навчитись користуватися телеграфною азбукою Морзе. Радіоклуб знаходиться за адресою проспект Соборний, 158-б, 8 поверх. Заняття будуть безкоштовними».

Також він розповів екскурсантам, чим відрізняється аматорський радіозв’язок від звичайного? За його словами, аматорський радіозв’язок відрізняється від звичайних комерційних програм. Цей радіоефір знаходиться в інших діапазонах, які виділені державою в межах для експериментів. Це – не та звичайна радіожурналістика, про яку звикли думати. Члени радіоклубу вступають у зв’язки з радіоаматорами, обмінюються інформацією, повідомляють свої координати, розповідають про погоду та обладнання, яким користуємось.

«Хочу зазначити, що короткохвильовим радіоспортом роботи в ефірі займаються люди будь-яких професій. Серед нас є медики, журналісти, поліцейські. Тобто, радіо об’єднує всіх. Ми  не маємо на меті транслювати новини, нас цікавить можливість досліджувати радіохвилі, їх особливості, конструювання  та будова антени, вміння проводити радіозв’язки по всьому світу. Нас приваблює романтика радіохвиль та шуми ефіру», – зізнається Микола Папіровський.

На запитання: «Як саме Ви спілкуєтесь в ефірі з іншими радіоаматорами?» він відповів: «Ми проводимо радіозв’язки один з одним за допомогою позивних, у нас він UR4QZZ, який отримали від Українського державного центру радіочастот. До речі, під час радіозв’язку, ми, зазвичай, надсилаємо одне одному картки-квитанції (QSL-картки), що є підтвердженням проведених радіозв'язків. На карточці зазначено час радіозв’язку, діапазон та країну, з якої надсилали. Їх відправляють через спеціальне бюро».

«Краще один раз показати, аніж сім разів розказати», – зазначив пан Микола. Тож студенти на власні очі побачили, як відбувається пошук співбесідника для радіозв’язку та поспілкувалися із радіоаматором іншої країни.

Також директор радіоклубу  розповів, що «радіоаматори нашого клубу беруть участь у чемпіонатах України та світу з радіозв’язку на коротких хвилях. Його мета – провести максимальну кількість радіозв’язків з іншими радіоаматорами, теж учасниками змагань, за певний проміжок часу. При чому, бали нараховуються й за те, щоб ці радіоаматори були з найвіддаленіших точок. Ми передаємо свій контрольний номер зв’язку, переконуємося в тому, що співбесідник його отримав і записав, а також отримуємо номер і від нього. Ці змагання розвивають оперативність, слух, певні тактики реалізації, можливість вдосконалити апаратуру. Тепер ми маємо багато нагород у Всеукраїнських змаганнях, міських чемпіонатах».

 

Алла Стрілець,

студентка 1 курсу факультету журналістики


Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=168550784586268

 

Схожі новини