Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковець інженерного інституту ЗНУ – учасник IV Міжнародної науково-технічної конференції в Польщі

Науковець інженерного інституту ЗНУ – учасник IV Міжнародної науково-технічної конференції в Польщі

Науковець інженерного інституту ЗНУ – учасник IV Міжнародної науково-технічної конференції в Польщі
14.02.2020 11:04 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний інститут факультет енергетики електроніки та інформаційних технологій кафедра теплоенергетики та гідроенергетики наукова діяльність міжнародна діяльність конференція

Нещодавно в технологічному університеті Кельце (Польща) відбулася науково-технічна конференція «Актуальні проблеми відновлюваної енергетики, будівництва та екологічної інженерії». Її організатором став факультет екологічної, геоматичної та енергетичної інженерії Святокшинського технологічного університету. Оргкомітет очолили Анатолій Павленко професор університету та Олександр Шкаровський, професор технологічного університету Кошаліну (Польща).

У зв’язку з тим, що до участі в конференції долучилися науковці зі всього світу, робочими мовами стали польська, англійська, українська, російська, а презентації проводилися переважно англійською мовою.

Україну представляли науковці з Одеської національної академії харчових технологій; Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Інституту технічної теплофізики НАНУ, а також – із Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), який представляв завідувач кафедри теплоенергетики та гідроенергетики Андрій Чейлитко.

У роботі конференції, яка відбувалася впродовж двох днів, взяли участь близько 50 науковців. Свої роботи вони представили на засіданнях п’ятьох секцій, які працювали в двох напрямках: будівельний (геоматика) і енергетичний. В енергетичному було зроблено акцент, як на класичній теорії, так і альтернативній, де головна увага приділялася відновлюваним джерелам енергії. Андрій Олександрович став активним учасником обговорення проблем з напряму «Будівельна фізика й відновлювальна енергетика» секції «Теорія тепломасообміну».

Як розповів Андрій Олександрович, це – уже третя його участь у конференції «Актуальні проблеми відновлюваної енергетики, будівництва та екологічної інженерії», тобто з чотирьох він брав участь у трьох.

Доповіді, представлені на конференції, були дуже різноманітні: від презентації ідеї до реально втілених проєктів. Особисто Андрій Чейлитко представив розробку нової власної методики розрахунку теплового опору огороджувальних конструкцій. Розроблена Андрієм Олександровичем методика універсальна, бо вона може використовуватися як при реконструкції старих будівель, так і при будівництві нових. Ця методика дає можливість в кожному окремому випадку перевірити, наскільки буде ефективно використати ту чи іншу технологію та теплоізоляційний матеріал, тобто завдяки його методиці кожний може зробити по-справжньому вірний вибір.

Під час свого виступу Андрій Чейлитко презентував роботу, виконану в співавторстві з професором Святокшинського технологічного університету Анатолієм Павленком, де представлений математичний опис теплопередачі через тіло із закритою пористою структурою. Науковцями вперше було математично знайдено коефіцієнт теплопроникності для пористих структур. Автори довели, що зменшення теплопровідності пористих матеріалів за порами залежить від коефіцієнта теплопроникності та геометричних характеристик пористої структури; а також, що, знаючи геометричну характеристику пористої структури теплоізоляційних матеріалів, можна розрахувати теплопровідність цього матеріалу.

Тема доповіді науковця з інженерного інституту ЗНУ дуже зацікавила слухачів, особливо це стосувалося учасників конференції з Польщі. Саме тому, на думку Андрія Олександровича, йому й запропонували стати рецензентом статті в польському науковому журналі.

Як зазначив Андрій Чейлитко, участь в таких конференціях – це передусім, можливість познайомитися з науковцями зі всього світу й найновішими розробками й ідеями енергетичної галузі. Але не менш важливо й те, що це дає можливість ближче познайомитися зі студентами Польщі. Саме тому Андрій Олександрович оселився в гуртожитку, який називається «Дім студентів». Молодого викладача цікавило, як живе студентство Польщі, якими науковими напрямками цікавиться молодь, як відбувається навчальний процес тощо. Особливо звернув увагу Андрій Чейлитко на те, що для Святокшинського технологічного університету енергозбереження – це не тільки науковий напрямок. Новітні технології тут активно втілюються в життя, прикладом чого є як «Дім студента», так і сам університет.

Міжнародна науково-технічна конференція завершилася дуже цікавою історичною екскурсією з відвідуванням будинку Генріка Сенкевича, де гості університету познайомилися з правнучкою цього видатного письменника!

Андрій Олександрович щиро дякує організаторам науково-технічної конференції та з нетерпінням чекатиме на участь у наступній.

 

Інженерний інститут

 

Схожі новини