Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ взяли участь у підбитті підсумків Проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні

Представники ЗНУ взяли участь у підбитті підсумків Проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні

Представники ЗНУ взяли участь у підбитті підсумків Проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні
14.02.2020 13:32 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University академічна доброчесність проєктна діяльність Проєкт сприяння академічній доброчесності в Україні

Дванадцятого лютого проректор з наукової роботи Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Геннадій Васильчук і співробітниця університетської лабораторії енергоефективності та енергозбереження, студентська координаторка проєкту сприяння академічній доброчесності в ЗНУ Анастасія Долгополова завітали до Києва. Вони взяли участь у підбитті підсумків Проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні (Strengthening Academic Integrity in Ukraine Project - SAIUP).

Нагадаємо, що в 2016 році Запорізький національний університет став одним із десяти вітчизняних ЗВО – учасників Проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні (Strengthening Academic Integrity in Ukraine Project - SAIUP). Загалом же за час втілення проєкту в життя його учасниками стали 15 вітчизняних закладів вищої освіти. Він реалізовувався Американськими радами з міжнародної освіти в партнерстві з Міністерством освіти і науки України та за підтримки Посольства США.

Сам проєкт був розрахований на чотири роки й мав охопити ціле покоління студентів-бакалаврів, які до моменту отримання дипломів повинні були стати носіями певних цінностей. Формуванню таких цінностей сприяли кілька складників, втілення в життя яких передбачили автори проєкту. Це – просвітницький компонент, зокрема проведення семінарів та тренінгів для студентів та викладачів, мотиваційний компонент (організація конкурсів із брендингу та соціальної реклами), а також – превентивний складник, який полягав у розробці нормативної бази як на всеукраїнському рівні, так і на рівні закладів вищої освіти: розробка «Кодексів честі ЗВО», які регулюють стосунки між викладачами, студентами та адміністрацією в площині академічної доброчесності.

Тож у 2020 році настав час підбити підсумок першого, інформаційного, етапу роботи з впровадження академічної доброчесності в навчання на рівні закладів вищої освіти. Під час зустрічі, яка зібрала представників усіх 15 ЗВО-учасників, вони мали можливість обмінятися інформацією про свої досягнення, окреслити коло питань, на яких варто зосередити увагу в майбутньому, визначити подальший спосіб реалізації на практиці принципів академічної доброчинності.

Координатор проєкту Тарас Тимочко нагадав присутнім, що в англійській мові є два відповідники слова «доброчесність»: «honesty» та «integrity». «Якщо перше з них означає чесність під зовнішнім тиском, зокрема законів, то друге – це свідоме сповідування певних етичних норм і принципів. Ми працюємо з останнім», – зазначив він.

Також на захід завітав голова секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Михайло Винницький. Він схвально відгукнувся про зусилля учасників проєкту з впровадження в життя принципів академічної доброчесності.

Представники всіх закладів вищої освіти, присутні на заході, розповіли пор основні етапи реалізації проєкту. Зокрема, представники ЗНУ згадали, що наприкінці жовтня минулого року на його базі відбувся триденний Всеукраїнський форум студентського самоврядування «ОСС сучасності», до якого долучились студенти університетів Запоріжжя, Києва, Харкова, Львова, представники МОН України керівництва університету і профільних відомств Запорізької обласної державної адміністрації. До основних напрямків діяльності форуму належали три галузі студентського самоврядування – освітня, соціальна і медійна. Серед його спікерів був координатор проєкту сприяння академічній доброчесності Тарас Тимочко «Теорія суспільної довіри та академічна доброчесність».

Розповідаючи про участь у цьому проєкті, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук наголосив, що ЗНУ приєднався до впровадження засад академічної доброчесності в освітній процес одним із перших в Україні. На той час це поняття ще не було закріплене на законодавчому рівні. Діяльність у цьому напрямку мала неабияке значення для нашого університету.

Зокрема, коли був ухвалений новий Законі України «Про освіту», у багатьох закладів вищої освіти викликав чимало запитань пункт 42, в якому йшлося саме про академічну доброчесність. А в цей час у ЗНУ вже була готова інституційна й поняттєва бази, тривала розробка «Кодексу академічної доброчесності». Реалізація проєкту передбачала проведення тренінгів й обговорень цього поняття, студентська рада університету виграла міні-грант «Освіта» на реалізацію просвітницької діяльності тощо.

Своєю чергою, Анастасія Долгополова відзначила корисність участі ЗНУ в цьому міжнародному проєкті для розвитку нашого закладу вищої освіти. Вона висловила переконання, що до завершення проєкту університет підійшов зі значними здобутками а також зазначила, що колектив вишу у майбутньому цілком може приєднатися до проєктів схожої тематичної спрямованості.

 

Таміла Тарасенко

 

Схожі новини