Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив Запорізького національного університету вітає з ювілеєм талановиту вчену й мудру викладачку Наталію Воронову

18.02.2020 09:41 Все Головні новини Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University біологічний факультет ювілей привітання

Сьогодні свято для усієї дружної родини біологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University). Викладачі, співробітники та студенти від усього серця вітають доцента кафедри загальної та прикладної екології і зоології, талановитого науковця й мудрого педагога Наталію Воронову.

Усе доросле життя шановної Наталії Валентинівни пов’язане з біологічним факультетом,якому вона присвятила роки натхненної творчої праці, докладаючи чимало зусиль задля його розвитку й процвітання.

У 1992 р. Наталія Воронова закінчила біологічний факультет Запорізького державного університету за спеціальністю «біолог, викладач біології та хімії». Із 1993 по 2001 рр. обіймала посаду асистента кафедри фізіології, зоології з курсом ЦО Запорізького державного університету.

У 2000 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Екологія личинок кровосисних комарів (diptera, culicidae) зони впливу верхів’я Каховського водосховища» за спеціальністю «екологія» у спеціалізованій раді Дніпропетровського державного університету. У 2001-2002 рр. Наталія Воронова обіймає посаду старшого викладача, а з жовтня 2002 року – доцента кафедри зоології Запорізького національного університету.

Шановна ювілярка – автор понад 70 наукових праць (серед них –1 навчальний посібник, 3 патенти на винахід та 2 монографії).

Крім того, вона провадить плідну прикладну наукову роботу. У 2012-16 рік вона керує науковою темою «Екологія кровосисних членистоногих степової зони України». У 2009 році стала співвиконавцем гранту Президента України для обдарованої молоді від Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту на тему «Оцінка санітарно-епідеміологічної та екологічної ситуації рекреаційних зон північно-західного Приазов’я» (керівник Горбань В.В.).

А в липні-грудні 2008 року – співвиконавцем  гранту Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених, науково-дослідна робота GP/F26/008 «Санітарно-епідеміологічне значення кровосисних членистоногих заплавних дібров степового Придніпров’я» (керівник Горбань В.В.).

У 2005 році вона брала активну участь у реалізації програми «Екологічний марафон» спільно з регіональним молодіжним еколого-краєзнавчим центром «Сварог». Варто відзначити, що в 2006 році за значний вклад у підготовку талановитої молоді Наталію Воронову відзначили стипендією мера м. Запоріжжя.

Водночас шановна ювілярка багато часу присвячує суспільній і громадській роботі. У 2004-2006 рр. вона була головою профспілки біологічного факультету ЗНУ та заступником декана з інформації та маркетингу. Також Наталія Валентинівна – голова Запорізького відділення Українського ентомологічного товариства, член Запорізького відділення паразитологічного товариства. Упродовж тривалого часу обіймала посаду помічника ректора з виховної роботи.

Із 1 вересня 2015 року Наталія Воронова обіймає посаду доцента кафедри загальної і прикладної екології і зоології ЗНУ. Вона  викладає курси «Зоологія безхребетних», «Методи польових досліджень», «Моніторинг довкілля», «Основи паразитоценології», «Біоіндикація забруднення водних екосистем», «Біотопи розвитку комах».

Колеги глибоко поважають Наталію Валентинівну за її наукові здобутки й особисті якості, притаманні справжньому науковця: відповідальність, наполегливість, вимогливість до себе та до інших. Вони радіють, що мають можливість працювати разом із такою щирою й відкритою людиною. Студенти вдячні їй за підтримку й розуміння, за цікаві й пізнавальні заняття.

Увесь численний колектив Запорізького національного університету вітає шановну ювілярку зі святом і зичить їй щастя й радості на щодень, нових здобутків і перемог, світла в душі, вірних друзів й однодумців поруч, сил і впевненості на шляху до нових висот!