Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / 16 студентів факультету економіки та менеджменту інженерного інституту ЗНУ – учасники міжнародного стажування

16 студентів факультету економіки та менеджменту інженерного інституту ЗНУ – учасники міжнародного стажування

16 студентів факультету економіки та менеджменту інженерного інституту ЗНУ – учасники міжнародного стажування
21.02.2020 08:59 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний інститут факультет економіки та менеджменту ЗНУ центр польської мови і культури ім Яна ІІІ Собеського міжнародна співпраця академічний обмін закордонне стажування

Факультет економіки та менеджменту інженерного інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) виступив ініціатором та втілив у життя масштабний проект міжнародного стажування для студентів 2-4 курсів. Стажування відбудеться впродовж 102-х днів у Гуманітарно-природничому університеті ім. Яна Длугоша (м. Ченстохова, Республіка Польща). У проекті беруть участь студенти всіх спеціальностей ФЕМ, а саме, менеджменту; фінансів, банківської справи та страхування; обліку і оподаткуванню; економіки; підприємництва, торгівлі та біржової діяльності.

Організаторами та координаторами проєкту стали доцент Ганна Макушинська, професор Наталя Метеленко, а також доценти Ірина Сіліна та Олена Яришко.

Приємно зазначити, що наші студенти, як молодших, так і старших курсів, дуже відповідально віднеслися до оформлення документів і підготовки до співбесіди. І ось, після того, як 16 учасників стажування в університеті Ченстохова отримали візи, всі учасники проєкту зібралися у центрі польської мови і культури ім. Яна ІІІ Собеського для остаточного обговорення організаційних питань і консультацій з питань стажування.

Більш детально про програму стажування нам розповіли професор Наталя Метеленко та керівник центру польської мови і культури ім. Яна ІІІ Собеського Ганна Макушинська.

Наталя Георгіївна зауважила, що завдяки зусиллям команди ініціаторів ФЕУ інженерного інституту, а саме, доцентів Ганни Макушинської, Ірини Сіліної та Олени Яришко, а також професора Наталі Метеленко було підписано договір про співпрацю між ЗНУ та ГПУ ім. Яна Длугоша. Незабаром 16 наших студентів відправляться до Польщі як учасники програми 2D дипломів. Частину дисциплін вони вже прослухали в ЗНУ, а інші вивчатимуть безпосередньо в університеті Ченстохова на факультеті економіки і права. Наталя Георгіївна зазначила, що, на прохання організаторів стажування зі ЗНУ, для випускників бакалаврату будуть додатково читатися курси з англійської мови. Це дасть можливість нашим студентам гідно підготуватися до іспиту з іноземної мови, який сьогодні необхідний для вступу до магістратури. Наталя Метеленко підкреслила, що це лише перший крок у співпраці між нашими закладами вищої освіти. Незабаром планується організувати стажування і за спеціальністю охорона праці.

Уже дуже досвідчений організатор груп культурного обміну між молоддю України та Польщі, доцент Ганна Макушинська вперше стала організатором програми студентського обміну такого масштабу. Як зазначила Ганна Павлівна, раніше вона організовувала стажування лише для декількох студентів, а зараз – повноцінна група з 16 учасників. Для формування цієї групи було проведено дуже ретельний відбір студентів. Звичайно, щоб стати стажером, потрібне мати велике бажання, але одного бажання замало! Потрібно мати високі бали з дисциплін і, звичайно, знати польську мову! У вивченні мови претендентам і допомогла Ганна Макушинська, яка впродовж кількох місяців займалася з ними. І зараз викладач польської мови оцінює знання своїх учнів на рівні, достатньому для вільного спілкування з польською молоддю та викладачами.

 За словами куратора проєкту, навчання наших студентів буде цілком безкоштовним, бо воно пройде за рахунок грантових програм університету Ченстохова. Навіть проживання в гуртожитку буде за дуже низкою пільговою ціною. Ганна Павлівна курируватиме перебування стажерів в Польщі впродовж всього циклу навчання. І вже зараз вона підготувала для них цікаві і пізнавальні екскурсії країною. Студенти побачать старовинні замки, резиденції, де мешкали королі Речі Посполітої тощо.

Про те, чого вони очікують від програми стажування в Республіки Польща, розповіли її учасники – студентка 4 курсу спеціальності «фінанси, банківська справа та страхування» Ірина Шевченко та студент 2 скороченого курсу спеціальності «промисловий менеджмент» Ілля Залата, для яких це перша участь у програмі стажування.

Для талановитої і дуже товариської дівчини Ірини Шевченко ця подорож – перед усім, можливість знайти нових друзів і познайомитися з тим, як живуть студенти іншої країни. Незважаючи на те, що Ірині нелегко дається вивчення іноземних мов, вона приклала максимум зусиль, навчаючись на курсах, і сподівається, що завдяки Ганні Павлівні, в неї не виникне проблем у спілкуванні з польською молоддю. Іра бажає насолодитися культурою Польщі, вона мріє відвідати Вроцлав, Варшаву, Краків тощо. Дівчина дуже сподівається, що в Гуманітарно-природничому університеті ім. Яна Длугоша буде можливість займатися її улюбленою танцювальною справою. Але навіть якщо такої можливості в неї не виникне, Іра, однаково, збирається зібрати подруг, та створити танцювальний гурт!

Іллі дуже цікаво дізнатися на практиці, що ж це таке – європейська освіта і чим вона відрізняється від звичної для нас української вищої освіти. Хлопцю цікаво, чи дуже важко там навчатися. Дуже хотілося б Іллі вивчити якнайкраще культуру цієї країни, тим паче, що вони навчатимуся в найдуховнішому місті Республіки Польща. Користуючись можливістю того, що вони мешкатимуть недалеко від Чехії, хлопець мріє відвідати і цю країну. Ілля впевнений, що це не останнє його стажування. Він планує брати участь у всіх подібних програмах!

Сподіваємось, що під час навчання у Польщі наші студенти успішно опанують всі дисципліни та в наступному навчальному році продовжать співпрацю з університетом в Ченстохові за програмою ERAZMUS+ і за програмою 2D.

Бажаємо нашій дружній студентській команді та координаторам проєкту успішного стажування в Гуманітарно-природничому університеті ім. Яна Длугоша. А тим, хто цього року завершує навчання за ступенем бакалавр, – ще й успішно скласти ЗНО, щоб продовжити своє навчання вже в магістратурі інженерного інституту ЗНУ.

Дякуємо за підтримку у налагодженні співробітництва сенатору Республіки Польща IХ каденції пану Артуру Важосі. Висловлюємо слова подяки за підтримку реалізації цього проекту і генеральному консулу Республіки Польщі пану Янушу Яблоньському.

 

Інженерний інститут

 

Схожі новини