Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Декан історичного факультету Володимир Мільчев посприяв розвитку співпраці ЗНУ з Аньхойським педагогічним університетом (КНР) за підтримки ректора Миколи Фролова

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) активно розвивають міжнародні стосунки. Одним з таких напрямків є співпраця з Аньхойським педагогічним університетом (м. Уху, провінція Аньхой, Китай). Значну роль в розвитку цих стосунків відіграє доктор історичних наук, професор, декан історичного факультету Володимир Мільчев, який, згідно програми академічного обміну, є головним фахівцем Центру дослідження регіонів при Міністерстві освіти КНР. Ця поїздка стала можливою, завдяки дієвому сприянню ректора ЗНУ Миколи Фролова, директора Школи Конфуція при ЗНУ від китайської сторони пана У Шихуна й від української - професора Володимира Волкова.

Упродовж першого семестру 2019-2020 навчального року Володимир Іванович виконав дуже значний обсяг роботи в напрямку подальшого розвитку співпраці між ЗНУ та АПУ. У рамках цієї роботи було прочитано публічні лекції з презентацією: «Україна: країна і люди, історія та сучасність» і «Запорозьке козацтво в історії і культурі України», а також курс лекцій «Країнознавство сучасної України», присвячений державному устрою, фізичній географії, демографії, економіці, історії, етносам та мовам, освіті та культурі.

Завдяки діяльності Володимира Мільчева, незабаром у наукових журналах КНР з’являться перекладені китайською мовою праці нашого вченого, присвячені етносоціальним аспектам створення штучних морів у нижній течії річки Дніпро в ІІ пол. ХХ ст. і питанням запорізького субстрату в арго рибалок Нижнього Подніпров’я.

Одним із першочергових завдань професор Володимир Мільчев вважає сприяння китайським колегам у створенні депозитарію джерел та електронної наукової бібліотеки. Вони мають допомогти студентам, аспірантам та викладачам АПУ розширити свої знання з географії, гідрографії та екології східноєвропейських теренів, історії та культури народів, що їх населяють.

Особливу увагу Володимир Іванович приділив повноцінному ознайомленню з науковими досягненнями вчених, які вже займалися цією проблематикою: їхнім монографіям, текстам дисертацій, статтям, тезам виступів на конференціях тощо.

Не менш важливим декан історичного факультету вважає можливість для кожного отримати інформацію з першоджерел, а це комплекс законодавчих актів, документації державних установ, текстів наративного характеру (літописів, хронік, мемуарів і щоденників, записок мандрівників і епістоляріїв), образотворчих та картографічних матеріалів.

Для полегшення доступу дослідників до наукових текстів і джерел депозитарій було розділено на дві частини. У першу – виділено вузькоспеціальні роботи (монографії й статті) та джерела (карти, графіка, фото- та відеозображення), присвячені досліджуваним територіям, а це – регіони Волги, Дніпра і розташованого між ними субрегіону Дон. В свою чергу, всі зібрані матеріали було поділено на тематичні та тематико-хронологічні категорії.

У другу частину Володимир Мільчев виділив масиви загальних відомостей про регіони. Ці відомості були опубліковані в газетах, журналах і серіальних виданнях, і стосувалися найрізноманітніших аспектів історії та сучасності досліджуваних земель і їх населенню в означений період.

Фотогалерея: