Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Науковці історичного факультету презентували проєкт «Усна історія російсько-української війни» в Мелітополі під час вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

Двадцятого лютого в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї відбулися урочисті збори, присвячені вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні. На заході, серед інших, були присутні керуючий справами виконкому Михайло Семікін, який привітав учасників зібрання, бійці та учасники Майдану. Голова Правління Запорізького наукового товариства ім. Я. Новицького, кандидат історичних наук, доцент кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Сергій Білівненко та голова громадської комісії з історії російсько-української війни при Запорізькому науковому товаристві ім. Я. Новицького Михайло Павленко розповіли про створення проєкту «Усна історія російсько-української війни». Вони наголосили, що це – один зі складників спротиву російській агресії, та презентували 5-е видання цієї книги. Ця презентація викликала неабиякий інтерес у присутніх.

Під час заходу із промовою виступив Радіон Павлюк, боєць АТО, Учасник Майдану); волонтери та студентська молодь. Зокрема, до присутніх звернулася студентка Мелітопольського училища культури, волонтер молодіжного центру Поліна Філіпова.

Вони нагадали присутнім, що сьогодні Україну знають у всьому світі. Трагічні події, які відбулися 5 років тому на Майдані у серці України – Києві, – сколихнули людей усієї земної кулі. Українці об'єдналися, щоб боротися за краще життя своїх дітей, друзів, батьків.

94 днів. Тривожних, заплаканих і вимолених... Три місяці, залишивши свої родини, тисячі людей стояли на вулицях, день і ніч, у морози заради одного — щоб домогтися свого, щоб їхній біль хтось почув. В один день тисячі простих українців стали солдатами свого народу. Звичайні мирні люди. Інтелігентні, жартівливі, люблячі. Студенти, учні, інженери, водії, вчителі, колишні військові, безробітні. Проте на противагу «Мирному наступу» майданівців влада використала силу та зброю.

Найстрашнішими і найважчими стали події 20 лютого в «Чорний четвер». Того дня загинула найбільша кількість людей. Їх назвали «Небесною сотнею». Кожного дня, щогодини завдяки солдатам – відчайдухам, серед яких і наші славні земляки, – Україна виборює право бути незалежною, вільною державою. Але таке право дається невимовно тяжко. І сьогодні, за мрію мати власну суверенну державу, гинуть українські солдати.

Під час заходу була нагода переглянути відео-фрагменти: «Хроніка подій Революція Гідності» та «…Про розстріл майдану 20.02.2014 року». Підбиваючи підсумки зібрання, його учасники відзначили, що Революція Гідності засвідчила: українці не просто обрали шлях до Європи, а й готові за нього боротися, відстоюючи власні права та свободи. У світі Україну почали сприймати як державу з власною самобутністю, історією та гідністю, здатну захистити суверенітет.