Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Літературознавець і перекладач Денис Скоробатюк розповів студентам ЗНУ про історію коміксів

21.02.2020 12:34 Все Головні новини Факультети Філологічний ЗНУ філологічний факультет зустріч

20 лютого на філологічний факультет Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) завітав запорізький перекладач та автор коміксів Денис Скоробатюк. Захід відбувся у межах реалізації проєкту «Без кордонів 2.0», який передбачає різноманітні зустрічі, майстер-класи, засідання круглих столів на факультеті із відомими особистостями. До заходу долучилися студенти й інших факультетів.

Денис Скоробатюк надав студентам багато нової інформації. Наприклад, розповів про «дев'ятий вид мистецтва» та  його історію в різних куточках світу. Дуже зацікавило та подивувало присутніх те, що грецький вазопис та наскельний живопис – це приклади прадавніх коміксів, як зазначив лектор. Також пан Денис розвінчав три популярні міфи: «Багато людей вважають такий вид мистецтва жанром літератури. Насправді, це синтез письменства та кінематографу зі своїми унікальними рисами. Поширена думка про те, що «малюнки з підписами» – то для дітей. Запевняю вас, що існує безліч історій, які порушують серйозні теми і є цікавими для дорослих людей. Існує також міф, що комікс – це синонім до слова «супергероїка». А фактично це лише одна з тем, над якою зазвичай працюють американські автори».

Запорізький дослідник розповів ще й про історичні етапи розвитку мистецтва в нашій країні: «Два-три роки тому заговорили про нещодавну появу перших україномовних коміксів. Насправді ж «мальовані історії» рідною мовою з’являлися на сторінках журналів ще в 30-х роках минулого сторіччя».

Студенти отримали змогу погортати примірники україномовних коміксів Максима Прасолова, Олексія Чебикіна, Міхая Тимошенка та інших. Шановний лектор також розповів про творчість Олександра Довженка, Анатолія Василенка та Валерія Горбачова у якості художників та авторів коміксів.

Наприкінці зустрічі Денис запросив усіх охочих до «Книгарні Є» на презентацію коміксів видавництва «Molfar Comics», яка відбудеться 28 лютого.

Варто зазначити, що проєкт «Без кордонів 2.0», в рамках якого відбулася зустріч, – це ініціатива філологічного факультету. Завдяки ньому до Запорізького національного університету приїжджають талановиті люди й надихають студентів бути оригінальними та творчими.

Наталія Данилюк, студентка І курсу факультету журналістки

Фото: Орина Гетьман-Кульчицька, студентка ІІ курсу факультету журналістики