Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладач ЗНУ Анна Виноградова відвідала Угорський університет образотворчих мистецтв

Угорські колеги кафедри графічного дизайну радо продемонстрували викладачці Запорізького національного університету Анні Виноградовій особливості своєї освітньої програми, навчальні лабораторії та художні майстерні, студентські дипломні проєкти тощо. За словами старшого викладача кафедри акторської майстерності та дизайну факультет СПП Анни Виноградової, під час поїздки було налагоджено чимало партнерських контактів, які, безумовно, сприятимуть активізації міжнародної співпраці ЗНУ та угорських колег.

«Я листувалася із заступником декана Graphic design Erika Barbócz. А власне зустрічала мене під час візиту Ildikó Csőregh (International Project Coordinator). Також про сучасні лабораторії колег чимало розповідав викладач Laszlo Lelkes. – зауважила старший викладач, - Плануємо налагоджувати партнерство, можливі спільні програми Erasmus+ (вони активні члени цієї програми, я бачила цікаві інсталяції та дизайн-проєкти саме іноземних студентів). Це, в першу чергу, неабиякий досвід: приклад організації освітнього простору, студентських проєктів тощо. Зауважу, що це університет з багаторічною історією, де поєднуються досвід та інновації. Також це виш контрастів: під величними склепіннями старовинних залів, колонад і фресок розташовані інсталяції сучасного мистецтва з картонних коробок і ноутбуків. Серед коридорів із антикварним обладнанням 19 сторіччя можна зустріти настінні графіті. Атмосфера дуже творча, вона межує навіть із underground-культурою (але це притаманно і всьому сучасному Будапешту – неперевершена архітектура співіснує з уже всесвітньо відомими руїн-барами, а класичні музеї з сучасними арт-платформами. Місто наповнене творчістю, креативністю, роботами сучасних дизайнерів і митців минулого».

Варто відзначити, що Анна Виноградова також працює над написанням дисертації, тож планує використати отриманий довід і для цієї ланки роботи з формування мультимедійної компетентності майбутніх дизайнерів. Зокрема, вона готувала окрему публікацію про мінідослідження на грунті фотопідбірки «Шрифти Будапешта», з яким можна ознайомитися за покликанням: https://www.facebook.com/337077470112628/posts/792464074573963/

Днями викладачка проведе відкриту зустріч з презентацією побаченого в університеті Будапешту (а це "Угорський університет образотворчих мистецтв (Magyar Képzőművészeti Egyetem), головна художня школа Угорщини, заснована у 1871 році як Угорська королівська школа малювання): mke.hu

Усі охочі можуть завітати на цю зустріч 27 лютого о 16.00 в навчальному корпусі №6 (210 аудиторія).

Марія Канцелярист

Фотогалерея: