Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті соціології та управління провели X Міжнародну наукову конференцію «Соціальне прогнозування та проєктування: технології миротворчості»

26.02.2020 11:58 Все Головні новини Факультети Соціології та управління ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціології та управління наукова діяльність міжнародна діяльність конференція

Двадцять першого лютого на базі факультету соціології та управління Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) під патронатом Міністерства освіти і науки України пройшла ювілейна, X, Міжнародна наукова конференція «Соціальне прогнозування та проєктування: технології миротворчості». У заході взяли участь представники Одеського регіонального відділення Української Академії Наук і низки закладів вищої освіти, таких як Запорізький національний університет, Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова, Запорізький медичний державний університет, Кавказький міжнародний університет, Інститут міжнародних досліджень Вроцлавського університету, Університет ім. Коменского в Братиславі, Університет Фірат та інші. У її роботі взяли участь понад 16 вчених, професорів, академіків, кандидатів наук з області філософії, кримінології, психології, політології, соціології та інших дисциплін з України, Грузії, Польщі. Деякі спікери також брали участь у конференції дистанційно.

На початку заходу присутніх привітали заступник директора департаменту-начальник управління загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Віктор Захарчук, проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук і декан факультету соціології та управління Тетяна Бірюкова. Вони наголосили на актуальності теми, обраної для розгляду науковцями з різних країн, а також побажали учасникам конференції плідної роботи. Також представники керівництва області й закладу вищої освіти відзначили активність та ініціативність учених факультету соціології та управління, їхнє прагнення згуртувати науковий загал задля обговорення важливих питань сучасності.

Робота конференції тривала за трьома секційними напрямами. У рамках першої сесії «Соціальне прогнозування: методологія миротворчості та кримінологічні досягнення як тренд досягнення майбутнього» виступили такі доповідачі: Лепський М.А., д.філос.н., професор ФСУ ЗНУ, академік УАН, голова дослідницького комітету з питань прогнозування Соціологічної асоціації, Мальцев О.В., к.псих.н., к.філос.н, академік УАН, керівник Одеського регіонального відділення Української академії наук; Шпак В.О., д.філос.н., доцент, завідувач кафедри соціології ЗНУ.

У роботі  другої сесії  «Публічне управління та соціальна робота в контексті миротворчості», «Європейське філософську освіту і креативна індустрія в контексті миротворчості» взяли участь такі доповідачі: Бутченко Т. І., д. філос. н., доцент, завідувач кафедри соціальної філософії та управління;ЗНУ, Додон Р. О., д. філос. н., професор, завідувач кафедри філософії Київського університету імені Бориса Грінченка, Воронкова В.Г., д.філос.н, професор, завідувач кафедри менеджменту організацій та управління проектами Інженерного інституту ЗНУ.

У рамках роботи  третьої секції «Перспективи модернізації політичної системи та міжнародної безпеки» із доповідями виступили такі науковці: Цокур Є.Г., д.політ.н., доцент, завідувач кафедри політології ФСУ, Кондратець О. М., д. політ. н., професор і Кривошеїн В.В., д. політ.н., професор, завідувач кафедри соціології Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара та інші.

Присутні мали змогу прослухати доповіді видатних науковців і поставити їм свої запитання.