Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ взяли участь у форумі «Жінки. Мир. Безпека», присвяченому локалізації національного плану дій в Запорізькій області

Двадцять п’ятого лютого у виставковому комплексі «Козак-плац» (м. Запоріжжя) відбувся форум «Жінки. Мир. Безпека». Захід зібрав, зокрема представниць коаліції запорізьких громадських організацій для сприяння реалізації національного та регіонального планів дій із виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». Цей захід зібрав учасників проєкту «Рівність заради безпеки», який виконується Українським жіночим фондом за участю Інформаційно-консультаційного жіночого центру (Україна) та Центру сприяння рівності (Литовська Республіка). Не залишилися осторонь від цієї важливої суспільної події і представники Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). У форумі взяла участь керівниця Центру гендерної освіти, що діє на базі факультету соціальної педагогіки та психології, доцент кафедри педагогіки та психології Тетяна Голованова.

Крім того, студенти ЗНУ та представники студентської профспілки вишу дієво долучилися до проведення форуму як волонтери, взявши на себе вирішення багатьох організаційних питань. Учасники й організатори заходу подякували молоді за ініціативність й активну громадську позицію й висловили сподівання на подальшу співпрацю із Запорізьким національним університетом, який часто виступає базою для проведення форумів, засідань круглих столів, семінарів тощо, присвячених обговоренню актуальних суспільних питань, зокрема гендерно чутливих тем.

Учасникам заходу запропонували взяти участь в онлайн-опитуванні в режимі реального часу. У результаті виявилось, що на питання «Чи почуваєтесь Ви у безпеці щодня?» лише близько 30% присутніх відповіли ствердно. Наступне питання «Що треба зробити задля того, аби почуватись щодня у безпеці?» мало кілька варіантів відповідей. Майже половина респондентів вважала, що головною умовою задля цього має бути «ненасильницька комунікація та уникнення стереотипів». Це стало одним із важливих питань, які обговорили під час проведення форуму.

У рамках цього процесу в 2016 році в нашій державі затвердили Україні затвердили Національний план дій із виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». Під час дискусійної панелі «Локалізація НПД 1325 у Запорізькій області» виступила начальниця відділу оздоровлення, сімейної, гендерної політки та протидії торгівлі людьми Департаменту соціального захисту населення ЗОДА Ольга Дроздова, а також – представниці районних рад м. Бердянська й Мелітополя, які прозвітували про конкретні кроки з реалізації Національного плану дій на місцевому рівні.

Крім того, учасниці форуму обговорили «Впровадження політики гендерної рівності секторі безпеки та оборони Запорізької області». У цій дискусійній панелі взяли участь представниці Національної поліції, мобільних груп із реагування на факти вчинення домашнього насильства в Запоріжжі, Національної гвардії України та Збройних сил України.

Важливою частиною роботи зібрання сала презентація роботи коаліції та пропозицій щодо ефективного впровадження Національного плану дій 1325 на місцевому рівні. Присутнім представили проєкти, які реалізують в рамках спільного проєкту «Рівність заради безпеки»: «Жінка майбутнього» (м. Бердянськ), «Центр розвитку “Жіночий світ”» (м. Запоріжжя), «Єдність за майбутнє» (м. Запоріжжя) і «Все можливо» (м. Мелітополь). Їхні представниці зупинилися на основних завданнях проєктів, цільовій аудиторії, основних напрямках діяльності, здобутках, а також – планах подальшої роботи задля спільної мети. Вдалим завершальним акордом роботи форуму стала презентація фото-театру «Світ без насилля».

Варто відзначити, що Запорізький національний університет, зокрема факультет соціальної педагогіки та психології активно долучається до втілення в життя локалізації НПД 1325 у Запорізькій області. У рамках діяльності Центру гендерної освіти ЗНУ його представники беруть участь у численних регіональних форумах, засіданнях, обговореннях і тренінгах, присвячених цій проблемі. Крім того, на базі ЗНУ регулярно проводяться відповідні тематичні заходи. Серед останнього варто згадати, що у листопаді минулого року тут провели засідання круглого столу : «Соціально-педагогічні аспекти протидії домашньому насильству». за участю державних службовців, працівників поліції, викладачів, науковців, студентів, громадських діячів. Під час цього заходу, зокрема відбулася презентація формування гендерної компетентності засобами графічного дизайну на прикладі плакатів про протидію домашньому насильству, виготовлених студентами спеціальності «графічний дизайн» факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ.

ФОТОГАЛЕРЕЯ: