Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбувся кіберспортивний турнір із PUBG Mobile

У ЗНУ відбувся кіберспортивний турнір із PUBG Mobile

27.02.2020 14:59 Все Головні новини кіберспорт турнір

22 лютого у науковій бібліотеці ЗНУ був проведений аматорський кіберспортивний турнір міського рівня з PUBG Mobile за участю студентів запорізьких ЗВО. Всього до турніру долучилось 10 команд, серед яких і команди Запорізького національного університету та ЕПК.

Зокрема, до складу кожної команди входило по 2 учасники, тобто всього у турнірі взяли участь 20 гравців. Серед представників ЗНУ була одна команда ФСУ «]]с»  і дві команди ЕПК («Багровий чай», «2$ q4d»). Учасники змагання продемонстрували тактику і стратегію командної гри і гарну підготовку. Завдання команд – залишитись на карті і отримати найбільше очок. Переможців було визначено за кількістю набраних очок. Так, призові місця розподілились наступним чином: 1 місце – команда «PRIDE TEAM», 2 місце – команда «SPANONTEAM», 3 місце - команда «NTL ONE». Крім того, переможці змагань отримали грошовий приз.

Треба відзначити, що захід проходив за підтримки ESZP (Запорізької організації кіберспорту), депутата Запорізької міської ради Олега Афанасьєва та студентської ради ЗНУ в рамках проєкту «Кіберспортивне ЗНУ».

За словами організатора кіберспортивного турніру у ЗНУ – голови наукового сектору студради математичного факультету, координатора проєкту студради ЗНУ «Кіберспортивне ЗНУ» і представника ESZP Мирослава Бортника, цей турнір дав можливість покращити геймерські вміння і навички гравців, перевірити охоплення аудиторії мобільними іграми. Основна його мета – продемонструвати молоді можливості досягнення високих результатів у грі, переходу на професійний світовий рівень і фінансову мотивацію. Також він зауважив, що за останній час у Запоріжжі за підтримки ESZP були проведені близько шести кіберспортивних турнірів. А в минулому році за результатами участі у кіберспортовному змаганні з «DOTA-2» збірна команда ЗНУ «Смурфіки» отримала 2 місце. На його думку, в Запоріжжі є всі можливості розвивати кіберспортивний напрям, але для цього необхідні технічні можливості. Так, в подальшому, за його словами, планується проведення ще одного турніру з PUBG Mobile, змагань з Counter-Strike, інших комп’ютерних ігор, а також організація загальноуніверситетських кіберспортивних змагань, ігрових ліг серед університетів і коледжів.

Для довідки: PlayerUnknown's Battlegrounds - онлайн-гра в жанрі королівської битви, що розробляється і видається студією PUBG Corporation і розрахована на чисельну кількість користувачів. У цій грі до 100 гравців десантуються на острів, після чого шукають спорядження і зброю, щоб убити інших учасників. При цьому, їм самим необхідно залишитися живими. Доступна безпечна зона на карті з часом починає зменшуватися, роблячи доступний обсяг пам'яті більш тісним, щоб зіштовхувати їх між собою. Останній гравець або команда, яка вижила перемагає в раунді.

Відзначимо, що PUBG Mobile - одна з найпопулярніших мобільних ігор на сьогоднішній день. Тому для професійних гравців у світі було розпочато кіберспортивний турнір, тим самим демонструючи, наскільки виросла індустрія мобільних ігор. Загалом, PUBG Mobile Pro League розділена на весняний і осінній сезон. Найкращі команди отримають право на участь в чемпіонаті світу з мобільної версії PUBG в травні і жовтні. А професійні гравці цього року будуть боротися за призовий фонд турніру, який становить 5 мільйонів доларів.

Олена Переверзєва

ФОТОГАЛЕРЕЯ: