Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Факультет журналістики – співорганізатор фотовиставки пейзажів Анатолія Волкова "Хортиці вночі"

28.02.2020 11:42 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики екскурсія фотовиставка

Двадцять сьомого лютого студенти 2 курсу факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) в рамках курсу «Фотожурналістика» разом із доцентками кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю Катериною Доценко, Анною Баранецькою та Наталею Лебідь та доценткою кафедри видавничої справи та редагування Анастасією Кондрико завітали на відкриття фотовиставки «Хортиця вночі». Фотограф Анатолій Волков презентував свою третю персональну виставку пейзажних знімків у хабі «Платформа спільних дій», а також поділився своїм досвідом з майбутніми журналістами.

Чергова виставка, присвячена мальовничим пейзажам острова, стала продовженням першого фотопроєкту «365 днів о. Хортиця». На своїх світлинах Анатолій Волков показує таємниче життя Хортиці вночі.

Фотограф зазначає: «Більшість мешканців Запоріжжя звикли бачити Хортицю вдень, саме тому метою було познайомити людей з чарівними краєвидами острова в казковий нічний час».

Над фотопроєктом Анатолій працював близько двох років. За цей період зробив тисячі знімків. Проте для виставки обрав лише 40 найкращих. Фотограф розповідає, що одна нічна зйомка в середньому тривала близько трьох годин. Під час процесу Анатолій потрапляв у різні ситуації – веселі та не дуже, проте ніщо не зменшило запал фотографа, й він долав усі складнощі на шляху до ідеальної світлини. «Я навіть зустрічався з дикими кабанами. Вибігали прямо переді мною. Але нічого, обійшлося, вони втікають і більш нас бояться, ніж ми їх», - запевняє Анатолій Волков.

За словами автора робіт, під час нічних прогулянок страху зовсім не відчував. «Це своєрідний релакс. Я заспокоюсь під час зйомки, з’являється медитативний настрій, і це зовсім не страшно», - запевняє фотограф.

Крім того, Анатолій каже, що фотографування вночі – ще те випробовування. По-перше, за його словами, складність у тому, що вночі зовсім відсутнє світло, що є найголовнішим для фотографуваннія Аби зробити якісні знімки, фотограф допомагав собі ліхтариком.  «Можна уявити, що фотоапарат – це полотно, об‘єктив – пензлик, а світло, яке ми шукаємо вночі – це фарба»,  фантазує фотограф.

Анатолій також розповів, що на фотозйомки їздив переважно з друзями. Тому кожна фотографія – має свою історію та пов’язані з нею спогади.

Окрім презентації своїх робіт, Анатолій Волков поділився зі студентами знаннями та історіями, також дав дієві поради і розповів про «лайфхаки» в фотомистецтві. Наприкінці заходу студенти мали змогу отримати відповіді на свої запитання щодо фотомистецтва.

Доцентка кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю Катерина Доценко, розповідаючи про свої враження від відвідування виставки, наголосила: «Зустрічі з майстрами – це приклад для студентства, нагадування, що серед нас є талановиті люди. Крім того, одна справа вивчати фотожурналистіку за книжками, і зовсім інша – зустрічатися з майстрами. Такі виставки дають змогу студентам спостерігати за роботами професійних фотографів і виробляти власний стиль».

За словами студентів, виставка надихає не лише займатися власною творчістю, а й викликає бажання відвідати мальовничі куточки нашого міста.

Приходько Вікторія,

студентка 2 курсу факультету журналістики