Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти факультету журналістики побували на Кінофестивалі національно-культурних товариств

Студенти факультету журналістики побували на Кінофестивалі національно-культурних товариств

Студенти факультету журналістики побували на Кінофестивалі національно-культурних товариств
02.03.2020 10:57 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики екскурсія Кінофестиваль національно-культурних товариств

У Запоріжжі відбувся Кінофестиваль національно-культурних товариств, який спрямований на об’єднання представників різноманітних народів, котрі проживають на території Запорізької області. Серед організаторів події – Департамент культури, туризму, національностей та релігій обладміністрації та Асоціація національних меншин Запорізької області. Їх представляли: Павло Мяло та Науфаль Хамдані. Захід відбувся у хабі «Платформа Спільних дій» - партнером заходу разом зі Спілкою Вірмен Запорізької області. Таку унікальну подію не змогли оминути увагою студенти 3 курсу факультету журналістики Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) із викладачами міжнародної журналістики Тетяною Іванюхою та новітніх медіа Катериною Сіріньок-Долгарьовою. Адже мирні міжнародні відносини та міжнародна журналістика розпочинаються з добросусідських відносин у межах громад.

Як зазначив під час відкриття заходу Науфаль Хамдані, «фестиваль спрямований на збереження звичаїв та розвиток традицій національних культур у межах країни». Уже третій рік поспіль організатори демонструють короткометражні фільми, які показують життя вірмен, болгар, мексиканців, греків, татар і поляків, їх різноманітну культуру, єдність їх національних громад у запорізькому регіоні.

Фестиваль почався запальним грузинським танцем і складався з двох частин «Short movies», фільми до 10 хвилин та «Long movies», фільми до 40 хвилин. У них взяли участь: Бердянська спілка вірмен із фільмом «Вірменська громада Бердянська», Енергодарський молодіжний клуб польської культури ім. Генрика Сенкевича з фільмом «Мир. Музика. Мистецтво», Центр мексиканської культури «Естрея» з фільмом «Перший в Україні Центр мексиканської культури» та традиційним танцем Мексики, Товариство болгарської історії та культури «Родолюбіє» з фільмом «Родолюбіє 25», мелітопольський регіональний комітет сприяння повернення кримських татар на історичну батьківщину «Азат» із фільмом «Кримські татари Мелітопольщини» та інші кінострічки.

Після завершення показу всіх учасників нагородили дипломами та бурхливими оплесками. А для ефективного спілкування етнічних спільнот і підтримання культурного життя націй було створено бета-версію комунікаційної платформи, де кожен міг поділитися власними думками та досвідом. До речі, сайт створено в рамках проєкту Ради Європи в Україні «Захист національних меншин, включаючи ромів, та мови меншин в Україні».

Студенти також висловились стосовно фестивалю. Так, Інна Малахова студентка 3 курсу факультету журналістики, зазначила: «Перший раз відвідала такий фестиваль й отримала величезний заряд позитиву. Як тільки ми ввійшли, то відразу поринули в атмосферу свята. Люди з'їхались з різних куточків України, щоб розповісти про себе та традиції своєї Батьківщини. Також слід відзначити важливість такого дійства, адже люди не бояться піднімати теми міжнародних відносин та говорити про цінності різних країн. Це було незабутньо, круто, весело. Я задоволена тим, що відвідала такий захід!».

Анастасія Моторіна наголосила: «Фестиваль був досить цікавий. Сподобалося, що всі фільми супроводжувалися виступами учасників. Дуже круто, що в Запоріжжі проводяться подібні фестивалі, адже вони об'єднують не тільки національності, а й в цілому міста нашої області. Хотілося б, щоб більше людей відвідувало такі заходи, адже культура інших національностей дійсно цікава, особливо якщо говорити про країни на зразок Мексики або Вірменії, представники яких були серед присутніх».

Студенти ЗНУ отримали чудову можливість доторкнутися до життя національних громад через кінофільми, налагодити комунікацію з представниками різних народностей, а також написати рецензії на переглянуті стрічки.

 

Валерія Леньова,

студентка 3 курсу факультету журналістики

 

 

 

 

Схожі новини