Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вступ-2020: слухачі підготовчих курсів зустрілися з представниками адміністрації та приймальної комісії ЗНУ

03.03.2020 17:23 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University вступ-2020 приймальна комісія відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування зустріч профорієнтаційна діяльність підготовчі курси

Другого березня проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, відповідальний секретар приймальної комісії Станіслав Іваненко та його заступник, провідний фахівець відділу Яна Пилипенко, начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів  зустрілися із слухачами підготовчих курсів, організованих на базі Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) та його інженерного інституту. Вони надали докладні роз'яснення вступникам стосовно новацій та нюансів перебігу цьогорічної вступної кампанії і змін, передбачених новим законодавством, а також відповіли на запитання учасників зібрання щодо складання ЗНО та вступу до закладу вищої освіти.

Першим майбутніх вступників привітав проректор Олександр Гура, який зазначив, що вже кілька років поспіль вища школа працює в умовах реформування і щороку з’являються певні нововведення у цій галузі. Він передусім звернув увагу присутніх на ті моменти, що найбільш хвилюють випускників шкіл, які мають намір влітку вступити до ЗВО. Одним із таких моментів є запроваджена Кабінетом міністрів України так звана «індикативна собівартість» на освітні послуги. Так для університетів встановлюється межа, нижче якої вони не можуть опустити ціну на здобуття вищої освіти за кошти юридичних або фізичних осіб. Середній показник для закладу вищої освіти для підготовки одного студента вираховується залежно від регіону: мінімальна ціна за навчання за контрактом у 2020 році має становити 60% від затрат на підготовку студента відповідно до держбюджетної форми навчання. Калькуляцію стосовно вартості навчання на різних спеціальностях можна буде побачити на сайті ЗНУ у розділі «Вартість навчання».

Представники приймальної комісії – відповідальний секретар Станіслав Іваненко та його заступник Яна Пилипенко – докладно зупинилися на питаннях, пов’язаних з етапами вступної кампанії, складанням ЗНО й розрахунками прохідного балу на всі спеціальності. Вони вказали на ті нормативні документи, якими керується університет під час підготовки до вступу-2020, проведення ЗНО й етапів вступної кампанії. Із цією інформацією можна ознайомитися на сайти приймальної комісії за покликанням:

Присутніх на зібранні ознайомили також з іншими розділами сайту та звернули особливу увагу на бюджетні й небюджетні пропозиції, на які здійснюється набір в ЗНУ. Залежно від складених предметів ЗНО, вступник може обирати бюджетну або небюджетну пропозицію. Бюджетна передбачає вступ на навчання як за держзамовленням, так і за контрактом. Небюджетна – виключно за кошти фізичних або юридичних осіб. Більше інформації за посиланням:

До участі в конкурсі  при вступі на 1 курс бакалаврату допускаються ті, хто склав ЗНО з відповідних предметів не менш ніж на 100 балів. Мінімальний конкурсний бал на місця держзамовлення при цьому складає не менш 125, а для спеціальностей – 081 «Право», 281 «Публічне управління та адміністрування», 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» – цей показник має бути не менш 140 балів.

Фахівці ЗНУ звернули увагу слухачів курсів і на основні три етапи вступної кампанії. Цього року ті, хто претендує на місця держзамовлення на спеціальності, які передбачають творчі конкурси, мають вже до початку вступної кампанії (у червні) зареєструватися на сайті університету й у період 1-10 липня взяти участь у творчих конкурсах згідно встановленого графіку. А пільгові категорії вступників також у цей час повинні скласти іспити, що відповідають предметам ЗНО. Наступним етапом є реєстрація електронних кабінетів: 1 липня – 30 серпня. А вже з 13 липня розпочинається прийом заяв і документів від вступників. Окрім цього, варто врахувати, що кількість заяв на місця держбюджету у 2020 році обмежена 5 (на різні спеціальності та в різні ЗВО). Кількість заяв, що їх можна подавати на місця контракту – необмежена. Варто також звернути увагу на пріоритетність вибору спеціальностей. Загальну інформацію дивіться на сайті ЗНУ у розділі «Вступнику»:

Про ці та інші важливі моменти перебігу цьогорічної вступної кампанії йшлося в розмові фахівців університету з майбутніми вступниками. Окрім цього, абітурієнти також цікавилися можливістю отримати додаткові бали для вступу – за підсумками навчання на підготовчих курсах. Отже, за результатами підсумкової атестації, можливість отримати 1-10 додаткових балів надається тим, хто планує вступати на спеціальності, яким надається особлива підтримка. Їхній перелік дивіться тут: http://web.znu.edu.ua/pk/wp-content/uploads/2019/12/%D0%94%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BA-5-%D0%B4%D0%BE-%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%BE%D0%BC%D1%83-2020-%D0%A1%D0%BF%D0%B5%D1%86%D1%96%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%96-%D0%B7-%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%8E-%D0%BF%D1%96%D0%B4%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%BE%D1%8E.pdf . Представники ЗНУ також відповіли на інші запитання слухачів та запросили завітати до приймальної комісії та відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ, аби отримати вичерпну інформацію з будь-яких питань проведення ЗНО, перебігу вступної кампанії, прямого та перехресного вступу тощо. Окрім цього, молодь запросили взяти участь у Дні відкритих дверей ЗНУ, що відбудеться 5 квітня.

Приймальна комісія ЗНУ знаходиться за адресою: вул. Жуковського, 66 б (навчальний корпус № 2), каб. 114, 115; тел.: (061)228-75-38, (061)764-67-53.

Олена Хлистун

ФОТОГАЛЕРЕЯ: