Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі та студенти вітають із ювілеєм доцента кафедри романської філології і перекладу Тетяну Уділову

05.03.2020 07:30 Все Головні новини Факультети Іноземної філології ZNU Zaporizhzhia National University факультет іноземної філології ювіляр привітання

П’ятого березня святкує ювілей кандидат філологічних наук, доцент кафедри романської філології і перекладу факультету іноземної філології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Тетяна Уділова. Колеги, студенти й випускники цього дня від усього серця вітають справжнього професіонала своєї справи, відомого науковця і педагога, яка присвятила своє життя філологічній науці.

Тетяна Уділова закінчила Запорізький державний педагогічний інститут, в якому навчалась з 1972 по 1978 роки на факультеті іноземних мов за спеціальністю «Вчитель французької та німецької мов». А з 1976 по 1977 рік уже працювала перекладачем французької мови на будівництві металургійного комплексу в Ель-Хаджарі (м. Аннаба, Алжир). Далі, з 1978 по 1981 рік, продовжила роботу на посаді вчителя німецької мови в Костромській школі Дніпропетровської області.

У 1982 році вона влаштувалась на роботу до Запорізького державного педагогічного інституту викладачем факультету іноземних мов. А вже з 1987 вступила до аспірантури Київського педагогічного інституту іноземних мов на спеціальність «Романські мови» і у 1992 здобула науковий ступінь кандидата філологічних наук, захистивши наукову роботу на тему «Способи вираження звертань. Досвід системного дослідження на матеріалі французької мови».

За цей час Тетяна Миколаївна обіймала різні посади. Зокрема, вона працювала на кафедрі методики викладання іноземних мов старшим викладачем, а з 1996 року – доцентом цієї кафедри. Також Тетяна Уділова працювала на кафедрі теоретичного і практичного перекладу факультету іноземної філології ЗНУ, стажувалась в Бердянському державному педагогічному університеті (Інститут філології та соціальних комунікацій), в ЗНТУ на кафедрі іноземних мов, а сьогодні є доцентом кафедри романської філології і перекладу.

Плідною та результативною є наукова робота Тетяни Уділової. Серед іншого, вона проводила наукові дослідження на тему «Прагматичні і соціолінгістичні аспекти дослідження метакомунікативних мовленнєвих одиниць». А також була залучена до роботи кафедри з проєктної діяльності, ставши членом робочої групи, яка розпочала роботу над програмою ЄС ім. Жана Моне. Тетяна Миколаївна є активним учасником всеукраїнських наукових конференцій, міжнародних франкофонних науково-практичних конференцій, бере участь у роботі фахових атестаційних комісій, олімпіад з французької мови, здійснює керівництво роботою студентської науково-проблемної групи, проводить практичні заняття з французької мови у Французькому лінгвістичному центрі.

Крім того, вона написала багато наукових статей у фахових виданнях, розроблена велика кількість методичних рекомендацій і розробок для розмовної практики з французької мови, які науковець активно впроваджує у практику. Крім того, оновлено робочі програми, розроблено навчально-методичні комплекси з дисциплін «Сучасні технології в навчанні іноземних мов».

Тетяна Уділова й сьогодні продовжує проводити активну наукову роботу зі студентами, здійснювати керівництво їх науковими і дипломними роботами, забезпечувати підготовку і проведення студентських науково-практичних конференцій, готувати електронне тестування до навчальних дисциплін, розробляти відповідні електронні курси в Moodle. Також у рамках договору про співробітництво з університетом Дю Мен (м. Ле Ман, Франція) вона бере участь у забезпеченні теоретичної підготовки студентів, що працюють за програмою подвійних дипломів.

Свій безцінний багаж знань у галузі іноземної філології вона передає сьогодні молоді, яка навчається на факультеті іноземної філології ЗНУ. Читає загальні й спеціальні курси з таких дисциплін: «Сучасна література Франції», «Теоретична фонетика», «Соціолінгвістика», «Сучасна франкофонія», «Лінгвокультурологія», «Регіональна варіативність французької мови», «Лінгвокраїнознавство», «Порівняльна граматика французької і української мови», «Сучасні технології в навчанні іноземних мов» тощо.

Колектив факультету іноземної філології й усього університету вітає шановну Тетяну Миколаївну зі святом і зичить їй здійснення всіх планів і задумів, щастя й натхнення, вірних друзів й однодумців поруч!