Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ активно тривають ремонти в корпусах і впорядковується територія студмістечка

10.03.2020 08:17 Все Головні новини Адміністративно-господарська частина ZNU Zaporizhzhia National University Адміністративно-господарська частина Ремонти Облаштування Упорядкування територій

Початок весни став стимулом до зростання інтенсивності ремонтних та відновлювальних робіт, які відбуваються у будівлях та територіях студмістечка ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), інженерного інституту ЗНУ та інших підпорядкованих їм підрозділів. Найбільш масштабними з них є переобладнання навчального корпусу № 1 та заміна вікон у різних приміщеннях корпусів університету. Ці та інші роботи, як і раніше, здійснюють співробітники адміністративно-господарської частини та ремонтно-будівельної групи, що працюють під керівництвом проректора з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергія Кушніра, головного інженера Валентина Моцака і старшого виконроба Віктора Сапи, а також підрядчики.

Увесь зимовий період і до сьогодні тривають масштабні ремонтні роботи на 3 поверсі адміністративного корпусу університету, який вже став історичною пам’яткою м. Запоріжжя. Отже й відповідно будівельники підрядної організації тут не тільки ремонтують та модернізують коридор, а й усіляко намагаються відтворити стиль та колорит епохи ХІХ-ХХ ст., що став класикою і найбільш влучно виражає дух самої академічної спільноти, яка тут працює і навчається. Зараз вже відремонтовано 1/3 усього коридору, але на інших територіях (2/3) ще тривають ремонтно-реставраційні роботи. Підлога вкривається новим паркетним покриттям, а стеля, вже можна бачити, оздоблюється художньою ліпкою флористичного характеру й розписується позолотою. Ряд чудових люстр гармонійно доповнюють цей інтер’єр, надаючи йому пишності й вишуканості. А от стіни пристосовують до загального стилю, що обраний для оздоблення усіх корпусів ЗНУ і є більш сучасним – штукатурка «короїд» рожево-абрикосового кольору приємно пасує до загального вигляду коридору і створює ефект більшої об’ємності й просторовості. Встановлено 4 нових великих вікна та кілька прозорих дверей у приміщеннях, де вже відбулися або саме зараз проходять ремонти. А також відбувається заміна труб системи опалювання. В аудиторії № 53 триває комплексний ремонт, а також розпочалися окремі роботи з переобладнання приміщень 60 та 61. Після завершення цього поверху, представники АГЧ планують здійснити подібні перетворення й на 2 поверсі корпусу.

Окрім цього, на 3 поверсі добігає кінця масштабний ремонт великої аудиторії математичного факультету №55/56. Тут також відновлений амфітеатр, прибрано сцену а натомість покладено лінолеум. А от на 1 поверсі цієї будівлі проходить повномасштабна заміна великих вікон на нові енергоощадні й модернові (24 одиниці) там, де вони ще не були встановлені раніше. Отже, зміни відбулися вже у довгому коридорі 1 поверху, у приміщенні буфету тощо. Тепер будівельники доводять до ладу відкоси й інші дрібниці, пов’язані із цими роботами.

Ще 55 нових віконних рам із енергоефективними склопакетами будуть незабаром встановленні й у навчальному корпусі № 2. Тут також завершено ремонт та переобладнання аудиторії № 412, до неї завезено й встановлено нові меблі, предмети навчального інтер’єру, мультимедійне обладнання, яке саме сьогодні налагоджували та апробували представники відділу технічних засобів навчання та факультету іноземної філології. Облаштування приміщення відбувається за кошти реалізованого в ЗНУ викладачами ФІФ та журналістики грантового проєкту Інституту підвищення кваліфікації вчителів за підтримки Посольства США в Україні. Вже наступного тижня планується урочисте відкриття цієї мультифункціональної аудиторії. Окрім цього, в даному корпусі розпочалися комплексні ремонти та переобладнання 8 санвузлів.

У навчальному корпусі № 3 (біологічний факультет) завершили ремонтні роботи та переобладнання у навчальній лабораторії № 206. Окрім іншого, тут був спеціально облаштований відокремлений бокс, де розміщуватимуться стелажі з дослідними матеріалами. Ремонт здійснили працівники підрядної організації. Наразі розпочався й комплексний ремонт аудиторії № 207. А запасні виходи цієї будівлі тепер обладнані так званими дверима «антипаніка», які у разі виникнення надзвичайних ситуацій можливо зсередини відчинити без ключа.

Також і в навчальному корпусі № 5 відбуваються ремонтно-сантехнічні роботи в туалетах на усіх трьох поверхах. Тут здійснюється заміна сантехніки на нову, встановлюються металопластикові трубопроводи тощо.

Паралельно із цим тривають певні ремонтні роботи й у приміщеннях інженерного інституту ЗНУ. В його так званому лабораторному корпусі відбулася заміна вікон у приміщенні актової зали. Також почалися ремонти й переобладнання 4 туалетів. Окрім цього, у головному корпусі будується спеціальне приміщення з подальшим облаштуванням санвузла для людей із особливими потребами. А от біля СОК ЗНУ відбулася повна заміна трубопроводу, що здійснює постачання води у корпус та встановлений новий вузол обліку. Окремі ремонтні роботи здійснюються і на території студентських гуртожитків. Отже, у підвалі гуртожитку № 3 співробітники рембудгрупи вже переобладнали трубопроводи постачання холодної та гарячої води. У будівлі гуртожитку № 4 також нещодавно були відремонтовані і вже здані в експлуатацію кімнати №№ 101, 102, 903. А наступного тижня експертна група АГЧ планує відвідати ССОТ «Славутич» на Азовському узбережжі з метою оглянути й намітити фронт робіт на період підготовки до літнього сезону.

Розпочалися й весняні роботи з упорядкування територій студмістечка, а також на обох базах ЗНУ, що розташовані на о. Хортиця. Наразі тут здійснюється прибирання територій після зими і вивіз сміття. А незабаром вже почнуться заходи із впорядкування та озеленення цих територій.

Олена Хлистун

ФОТОГАЛЕРЕЯ: