Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики провели екскурсію для школярів Солонянської школи

На факультеті журналістики провели екскурсію для школярів Солонянської школи

06.03.2020 11:05 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Журналістики Факультет журналістики профорієнтаційна робота відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування

Днями до університету завітали одинадцятикласники Солонянської ЗОШ Вільнянського району разом із учителями. Їх зустрів декан факультету журналістики Віктор Костюк, який розповів про спеціальності та освітні програми. На прикладі творчого доробку студентів він продемонстрував специфіку навчання на факультеті журналістики. Декан наголосив, що впродовж 4 років навчання студенти факультету проходять 7 практик. Такої кількості практик немає в жодному університеті. Такий підхід до організації освітнього процесу сприяє формуванню успішного фахівця у галузі журналістики та інформаційної діяльності. Не лише на словах, але й на практиці одинадцятикласникам показали, як працюють журналісти на радіо, телебаченні та в інтернет-ЗМІ. Магістри факультету Віктор Посунько та Карина Невмивака разом із викладачами Аллою Терновою та Наталією Логвиненко провели екскурсії навчальними лабораторіями «Радіо "Університет" і новітніх медіа» та «Телевізійної журналістики».

Звичайно, розповіді підкріплювалися практичними моментами. Так, у телевізійній лабораторії показали гостям студію, розповіли про техніку, котра є в наявності на факультеті. Особливо зацікавила школярів розповідь про «Greenbox» (спеціальне покриття стін на знімальному майданчику). Майбутнім студентам розповіли про те, навіщо вона потрібна; про завдання, котрі в них будуть із нею, якщо вони вступатимуть до ЗНУ. А дівчатам наголосили на тому, що якщо хтось із них захоче бути телеведучою та буде зніматися на "зеленці", то про сині та зелені тони нігтів доведеться забути. Такі ж правила стосуються і одягу.

Про те, як важливо бути в курсі новин, знати усе, вміти імпровізувати та про тонкощі роботи радіоведучого розповів Віктор Посунько. Зокрема, він наголосив на важливості для журналіста їздити в громадському транспорті хоча б раз на тиждень, оскільки там можна дізнатися про все, що відбувається навколо: про вартість комунальних послуг; про те, хто приїздить виступати до міста тощо. Кожен із гостей міг поставити будь-яке запитання викладачам і студентам: хто яке ЗНО складав; чи задоволені, що вступили на факультет; яке майбутнє у журналістики та інші.

Радіоведучий Віктор Посунько кинув виклик одинадцятикласникам – вийти в ефір разом із ним. Деякі сміливі абітурієнти таки наважилась, оскільки її вже давно цікавить журналістська діяльність, хоча остаточного рішення щодо вибору спеціальності ще не прийняли. Врешті вони не пошкодували про свій вчинок, адже за п’ять хвилин діалогу в прямому ефірі не тільки пережили хвилювання, а й відчули важливість уміння працювати в команді.

Тож наприкінці заходу організатори відзначили: якщо вас цікавить діяльність у галузі комунікацій, не вагайтеся і приходьте на факультет журналістики навчатися, відвідувати екскурсії. Тут нададуть можливість кожному змоделювати ситуацію перевірити вірність і усвідомленість вибору майбутньої професії.

Юлія Чернявська, студентка 3 курсу факультету

ФОТОГАЛЕРЕЯ: