Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ привітали з ювілеєм Михайла Юрійовича Пазюка

У ЗНУ привітали з ювілеєм Михайла Юрійовича Пазюка

Восьмого березня відсвяткував 75-річний ювілей завідувач кафедри автоматизованого управління технологічними процесами інженерного інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), професор, доктор технічних наук Михайло Юрійович Пазюк.

У 1974 Михайло Пазюк закінчив Запорізький філіал Дніпропетровського металургійного інституту зі спеціальності автоматизація металургійних процесів. З цього часу його життя стало нерозривно пов’язано з ЗФ ДМетІ-ЗІІ-ЗДІА-Інженерним інститутом ЗНУ. Розпочавши роботу в стінах alma mater, Михайло Юрійович пройшов шлях від інженера, старшого наукового співробітника науково-дослідного сектору кафедри автоматизації технологічних процесів до завідувача кафедри АУТП. Його цілеспрямованість, організаторські здібності та харизма допомогли ювіляру стати ефективним керівником факультету інформаційних технологій, а потім й проректором з науково-педагогічної роботи. Та любов до рідної кафедри, де працювали його вчителі й учні, спонукала ювіляра повернутися до неї вже як завідувач.

Михайло Юрійович захопився науковими дослідженнями ще в студентські роки, а працюючи на кафедри АУТП, захистив кандидатську дисертацію. У 1996 році ювіляр з успіхом захистив докторську дисертацію із спеціальності металургія чорних металів за темою «Удосконалення основ управління структурою агломераційної шихти та розробка нових методів ї інтенсифікації спікання». Сьогодні галузь наукових інтересів нашого ювіляра охоплює широке коло проблем, але найбільшу увагу він приділяє дослідженню автоматизованих систем управління технологічними процесами. Михайло Юрійович – автор 172 наукових праць, монографій і має 6 свідоцтв на винаходи!

Та не лише наука та викладацька діяльність по-справжньому захоплюють Михайла Пазюка. Вже з юнацьких років вагомою часткою його життя став спорт. Михайло Юрійович захоплюється східними єдиноборствами, віддаючи перевагу класичному стилю карате-до – Шотокан. Володар чорного поясу – ІІІ дан Шотокан, він був учасником першого чемпіонату України з карате та членом обласної федерації. Приваблюють Михайла Юрійовича й мандри, бо кожна нова подорож відкриває перед ним дивовижний світ перлин культури інших країн та міст. Та насамперед, ювіляр – турботливий батько й люблячий дідусь!

Шановний Михайле Юрійовичу! Колектив Запорізького національного університету вітає Вас із ювілеєм та бажає міцного здоров'я, миру, благополуччя, невтомності та нових здобутків у професійній діяльності! Нехай поруч із Вами завжди будуть рідні люди та справжні друзі, а Ваші старання виправдовуються вдячністю студентів! Натхнення, радості і звичайного людського щастя!

Інженерний інститут