Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ привітали з ювілеєм талановиту викладачку й науковицю Вікторію Меняйло

10.03.2020 14:23 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University математичний факультет привітання ювілей

Днями свій ювілейний день народження відзначала доцент кафедри прикладної фізики і наноматеріалів математичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Вікторія Меняйло. Понад 20 років своєї наполегливої праці у науково-дослідному секторі, викладацькій та проєктній галузі вона спрямовувала на зростання й розвиток Запорізького національного університету, зміцнення його позицій у національному та міжнародному науково-освітньому просторі.

Вікторія Меняйло – випускниця фізичного факультету (1991 р.) на той час Запорізького державного університету, яка отримала диплом із відзнакою. Уже тоді вона активно займалася викладацькою (на посаді вчителя фізики Запорізького багатопрофільного ліцею № 99) та науковою діяльністю, брала участь у наукових конференціях та мала публікації у фахових виданнях. Наприкінці 90-х, уже після закінчення аспірантури, вона як молодий фахівець, кандидат фізико-математичних наук, продовжила свою діяльність в університеті – спочатку методистом науково-консультаційного пункту, а вже незабаром очолила роботу відділу науки та аспірантури. Із 2009 року працювала начальником науково-дослідного сектору, який через два роки отримав назву «науково-дослідної частини». Професіонал своєї справи, вона постійно підвищувала рівень своєї кваліфікації та розвивалася особистісно. У 2002 році Вікоторії Меняйло було присуджено вчене звання доцента.

Паралельно з цим Вікторія Іванівна  багато часу приділяла викладацькій діяльності: читала лекції, розробляла і продовжує розробляти нові лекційні курси на основі інноваційних методів навчання, зокрема, такі як «Фізика атома», «Фізика наноматеріалів і композитів», «Дефекти структурованих матеріалів», «Методи дослідження структури матеріалів», «Основи європейської проєктної діяльності», «Основи дослідницько-інноваційної діяльності». Вона проводить практичні заняття, керує науковою роботою студентів, видає навчальні посібники, бере участь в роботі приймальної комісії тощо.

При цьому, про яку б галузь її багатогранної діяльності не йшлося, шановна іменинниця завжди виявляє свої відмінні організаторські здібності, професійну компетентність і відповідальність у виконанні своїх обов’язків, сприяє зростанню позицій ЗНУ в українському та міжнародному науково-освітньому просторі. Зокрема, це стосується ефективності діяльності аспірантури, розгортанню й зміцненню наукових зв’язків університету. Разом із головою Науково-технічної ради Вікторія Меняйло вперше організувала атестацію наукових керівників аспірантів у ЗНУ.

Довгий час вона виступала вченим секретарем спеціалізованої вченої ради К17.051.04. – фізико-математичні науки, брала участь у реалізації програми подвійного диплома магістра між ЗНУ та університетом Дю Мен (Франція), розгортанні діяльності науково-дослідних лабораторій НДЧ ЗНУ, зокрема ННЛ енергоефективності та енергозбереження, новітніх технологій ННВЦ «Металспецпроєкт», на базі яких здійснювалося виконання держбюджетних тем.

Коло наукових інтересів Вікторії Іванівни дуже широке. Вона вивчає дифузійні процеси у напівпровідникових матеріалах, механіку наноструктурованих матеріалів, реформування освіти і науки в Україні за європейськими стандартами, теоретичні та методичні аспекти підготовки PhD. Виступає автором понад 100 наукових і науково-методичних праць у вітчизняних і зарубіжних виданнях, у тому числі у журналах, включених до міжнародних науковометричних баз даних Scopus та Web of Science.

Варто також відзначити, що свого часу доцент Вікторія Меняйло пройшла стажування на природничому факультеті університету Дю Мен в якості запрошеного професора (м. Ле Ман, Франція, 2008 р.), навчалася за програмою «Система внутрішнього оцінювання якості освітньої діяльності» у рамках міжнародного проєкту «Прогресивне управління університетом» в університеті Т. Гарика Масарика (м. Брно, Чеська республіка, 2018 р.), стажування у Варшавському та Ягеллонському університетах (м. Варшава-Краків, Польська Республіка, 2019 р.) у рамках міжнародного проєкту «Інноваційний університет та лідерство», фаза V «Інтердисциплінарність та галузевість і стратегії розвитку університетів». Наразі вона виступає академічним координатором міжнародного проєкту 587321-EPP-1-2017-1-UA-EPPJMO-MODULE «EUROPROC за програмою Еразмус+ (2017-2020 рр).

Активна діяльність Вікторії Іванівни була відзначена Почесною грамотою МОН України, їй також присвоєно почесне звання «Відмінник освіти України». Вона є членом ГО «Інноваційний університет» та Української науково-дослідницької асоціації.

Вікторію Меняйло поважають і цінують колеги та студенти за її компетентність та професіоналізм, за її толерантність у стосунках та доброзичливе ставлення до оточуючих, активність та ініціативність. Уся університетська спільнота з приємністю відзначає значний особистий внесок шановної ювілярки у виконання багатьох важливих проєктів та програм ЗНУ, зокрема щодо розвитку міжнародної співпраці. Це є безумовним свідченням визнання Вашого таланту керівника та сумлінного ставлення до вирішення поставлених перед Вами завдань, шановна Вікторіє Іванівно! Усіляких благ, особистого щастя та натхнення на нові звершення бажаємо Вам, Вікторіє Іванівно!