Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті пам'ять Кобзаря вшанували святковим заходом «У кожного свій шлях широкий»

12.03.2020 14:52 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет дозвілля Шевченківські дні

Одинадцятого березня на філологічному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) влаштували святковий захід «У кожного свій шлях широкий…» на честь чергової річниці з дня народження видатного українського письменника, художника та суспільного діяча Тараса Шевченка. Святкові заходи до Шевченківських днів давно вже стали традиційними для викладачів і студентів філологічного факультету. Щороку в березневі дні вони намагаються не лише вшанувати пам'ять Кобзаря й нагадати глядачам про особливе значення його творчості для становлення української нації. Вони також прагнуть поглянути на життя й творчість Тараса Григоровича під новим, небанальним кутом зору.

Цього разу, вітаючи учасників і гостей творчого заходу, декан філологічного факультету Тамара Хом’як наголосила, що «Кобзар» Тараса Шевченка – справжня енциклопедія життя, кодекс вічних моральних цінностей. Тамара Володимирівна нагадала студентам про приклад Бориса Грінченка, який у 13 років прочитав увесь «Кобзар». Творчість Шевченка справила на юнака таке враження, що він на її основі розробив «теорію малих справ» – моральний кодекс, яким керувався все життя, невтомно працюючи на благо України. «Творчість Тараса Шевченка була, є й буде актуальною й через 100-300 років», – наголосила Тамара Хом’як.

Цього року сценарій святкового заходу підготував студент Вадим Ахмеров. А втілили його в життя студенти 1-4 курсів бакалаврату й магістранти філологічного факультету під керівництвом заступника декана філологічного факультету з виховної роботи, доцента Валентини Ніколаєнко.

Ведучі Катерина Бабченко, Вадим Ахмеров, Марина Шадріна грали самих себе – сучасних студентів, які зацікавилися творчістю Тараса Шевченка та які прагнуть поглянути на Кобзаря під нетиповим кутом зору, побачити за канонічними рядками підручників живу талановиту особистість, краще збагнути його творчість. Історія становлення Тараса Шевченка як поета й художника, що розгорталась на сцені, була не лише заснована на фактах із його життя. Тут були присутні й романтична лінія, й містика та пригоди, зустрічі творця з його власними літературними героями, роздуми про призначення митця та про пошук власного життєвого шляху тощо. Лунали рядки відомих поезій Кобзаря, розповідь доповнювалась вокальними й хореографічними композиціями на музику сучасних українських митців тощо.

Крім того, для глядачів провели вікторину на знання фактів із біографії та особливостей творчості Тараса Шевченка, а за правильні відповіді учасники отримували тематичні стікери.

Наприкінці заходу глядачі винагородили учасників творчого вечора гучними оплесками. Вони щиро подякували всім, хто подарував їм свято та нагадав про значення творчості Кобзаря для сучасної молоді.

Таміла Тарасенко

ФОТОГАЛЕРЕЯ: