Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Для вчителів фізики у ЗНУ провели семінар із підготовки учнів шкіл до проходження ЗНО

13.03.2020 11:07 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Математичний

Одинадцятого березня на базі ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбувся аналітичний семінар для вчителів загальноосвітніх закладів «Аналіз типових помилок абітурієнтів, виявлених під час тренінгових сесій із підготовки до ЗНО з фізики». Захід був організований відділом доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування спільно із Регіональним освітньо-науковим інноваційним комплексом (РОНІК). Пілся його завершення учасники семінару отримають сертифікати про підвищення кваліфікації.

Учителів на початку заходу від імені ректорату ЗНУ, зокрема ідейного натхненника і фундатора діяльності РОНІКа, проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури привітала координатор об’єднання Вікторія Ковпак. Вона побажала присутнім плідної та результативної роботи, а також запросила до участі в роботі цього спільного майданчика, який був створений 2 роки тому для взаємодії та спілкування вчителів і викладачів вищої школи. Окрім цього, вона закликала учасників пропонувати свої власні розробки й напрацювання для широкого загалу освітян, здійснювати тренінги, ділитися досвідом – у рамках роботи цієї структури а базі університету.

Близько 60 старшокласників цього року взяли участь у проведеному в ЗНУ пробному безкоштовному тестуванні з фізики. З аналізом результатів робіт абітурієнтів перед учителями фізики виступив кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри загальної математики Юрій Мінаєв, який має неабиякий власний досвід підготовки учнів старших класів не лише до ЗНО, а й до олімпіад іконкурсів МАН.

Він звернув увагу присутнім на те, що методика підготовки учнів до ЗНО має суттєво відрізнятися від тієї методики, якою раніше зазвичай користувалися вчителі для підготовки своїх учнів до випускних екзаменів із фізики у школі та вступних іспитів до закладів вищої освіти. Ця відмінність зумовлюється тим, що завдання ЗНО з фізики містить велику кількість задач, які абітурієнти мають розв’язати за доволі короткий час. З іншого боку, від них не вимагається наводити розв’язки цих задач, потрібні лише правильні відповіді.

Юрій Мінаєв поділився з учителями фізики власними міркуваннями щодо змін, яких має зазнати методика навчання фізики учнів середньої школи у світлі вимог ЗНО. На його думку, головним завданням, яке наразі стоїть перед вчителями фізики, полягає в тому, щоб налагодити дієвий зв’язок з учителями математики та спрямувати спільні зусилля на розвиток фізико-математичного мислення учнів. Доповідач звернув увагу на те, що творчий колектив викладачів математичного факультету, які відповідають за спеціальність «Середня освіта (фізика)», уже розробив доволі велику кількість спеціальних вправ і методичних рекомендацій до них, якими могли б скористатися вчителі для ефективної підготовки своїх учнів до ЗНО з фізики. Доповідач також запросив учителів підвищувати свою кваліфікацію у стінах ЗНУ як під час методичних семінарів і тренінгів, так і у межах магістратури за спеціальністю «Середня освіта (фізика)». Крім того, були запрошені учні шкіл на безкоштовні заняття з фізики і математики, які проводяться викладачами ЗНУ у межах гуртків МАН.

Наприкінці зустрічі Юрій Павлович із задоволенням повідомив учителів фізики про модернізацію та переобладнання першого навчального корпусу ЗНУ, де саме і розташовується база математичного факультету. Зокрема, він заначив, що нове обладнання придбано для лабораторії фізики та методики її викладання імені О. В. Сергєєва.

Олена Хлистун

ФОТОГАЛЕРЕЯ: