Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники математичного факультету провели семінар для вчителів із аналізу типових помилок старшокласників на тренінгу із підготовки до ЗНО

Представники математичного факультету провели семінар для вчителів із аналізу типових помилок старшокласників на тренінгу із підготовки до ЗНО

Представники математичного факультету провели семінар для вчителів із аналізу типових помилок старшокласників на тренінгу із підготовки до ЗНО
13.03.2020 12:03 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Математичний ZNU Zaporizhzhia National University математичний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування із Регіональний освітньо-науковий інноваційний комплекс (РОНІК) семінар

Одинадцятого березня в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) розпочалася низка аналітичних семінарів «Аналіз типових помилок абітурієнтів, виявлених під час тренінгових сесій із підготовки до ЗНО» для запорізьких вчителів-предметників. Заходибули організовані відділом доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування спільно із Регіональним освітньо-науковим інноваційним комплексом (РОНІК).Основою для цих семінарів став комплексний аналіз робіт старшокласників-учасників тренінгів із написання ЗНО, які цього року традиційно пройшли на базі Запорізького національного університету. Зокрема, вчителі математики зустрілися з представниками математичного факультету – заступником декана математичного факультету з профорієнтаційної роботи, старшим викладачем кафедри комп’ютерних наук Геннадієм Циммерманом і завідувачем кафедри загальної математики Ігорем Зіновєєвим.

На початку заходу координатор роботи Регіонального освітньо-наукового інноваційного комплексу (РОНІК) Вікторія Ковпак зазначила, що такі аналітичні семінари проходять у виші другий рік поспіль. Вони користуються популярністю серед вчителів загальноосвітніх шкіл Запоріжжя, адже це – можливість підвищити кваліфікацію та засвідчити це отриманим сертифікатом. А ще – більше дізнатися про питання, які викликали у старшокласників найбільше труднощів під час проходження тренінгів із написання ЗНО, ознайомитися з рекомендаціями представників ЗНУ, які вже не перший рік беруть участь у проведенні відповідних тренінгів, а також – у перевірці робіт учасників й аналізі їхніх помилок.Окрім цього, вона закликала учасників пропонувати свої власні розробки й напрацювання для широкого загалу освітян, здійснювати тренінги, ділитися досвідом – у рамках роботи цієї структури на базі університету.

Нагадаємо, що цього року в тренінгу з написання ЗНО з математики, яке відбулося в ЗНУ 9 лютого, взяли участь 608 майбутніх абітурієнтів. При цьому найбільшу кількість балів, яку вони могли набрати, виконавши завивання всіх рівнів, – 62 бали. Однак далеко не всі учасники тренінгів вирішили виконувати найскладніші завдання, дехто із них, навіть маючи для цього досить вільного часу, обмежився виконанням завдань базового рівня.

За допомогою графіків, складених на основі аналізу робіт учас

ників тренінгу, Ігор Зіновєєв розповів присутнім про ті теми, які викликали найбільше труднощів у старшокласників. Присутні на заході вчителі активно долучилися до обговорення таких результатів, висловивши свої точки зору щодо причин таких труднощів. Вони висловили слова щирої вдячності спікеру за проведену кропітку роботу й за можливість оцінити фактичний рівень знань старшокласників і зосередити увагу на темах, які потребують додаткового опрацювання під час підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

Важливим складником семінару став виступ Геннадія Циммермана. Він нагадав. що на базі математичного семінару ЗНУ триває Х обласний конкурс творчих робіт із математики та інформатики для учнів старших класів. Прийом конкурсних робіт можливий до 30 березня. Крім того, цього року в ньому можуть взяти участь і вчителі шкіл. Планується, що результати їхніх методичних розробок, оформлених у вигляді статей, за результатами участі в цьому конкурсі зможуть бути оформлені в друкований збірник наукових робіт. Крім того, вчителі можуть поступово починати готувати учнів, які цікавляться математикою, для участі в конкурсі, який відбудеться наступного, 2021, року.

Ще однією важливою науковою подією в житті математичного факультету, до якої зможуть долучитися старшокласники, є ХІ науково-практична конференція для молодих дослідників (учнів, студентів, аспірантів) «Актуальні проблеми математики та інформатики», яка відбудеться 23-24 квітня. Викладачам розповіли про критерії оформлення тез наукових робіт, зокрема йшлося про академічну доброчесність, дотримання принципів якої є обов’язковими для всіх учасників конференції. До речі, 23-24 квітня також відзначатимуть День математичного факультету, на який традиційно запросили його випускників, присутніх на семінарі.

Геннадій Циммерман від імені керівництва факультету і всіх його викладачів закликав учителів до співпраці з підготовки старшокласників, які мають схильність до точних наук, до вступу на математичний факультет ЗНУ. Він подякував усім учасникам семінару. які виявили бажання завітати до університету, аби допомогти в майбутньому школярам підготуватись до якісного складання зовнішнього незалежного оцінювання.


Таміла Тарасенко

ФОТОГАЛЕРЕЯ:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=191183602322986



Схожі новини