Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ тісно співпрацює із обласним центром зайнятості в напрямку пошуку роботи випускниками

ЗНУ тісно співпрацює із обласним центром зайнятості в напрямку пошуку  роботи випускниками
17.03.2020 12:04 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Економічний Соціології та управління Zaporizhzhia National University факультет соціології та управління економічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування обласний центр зайнятості

Минулого тижня відбувся тренінг у межах договору про співпрацю Запорізького національного університету (Zaporizhzhia National University) з обласним центром зайнятості. Захід був присвячений тому, як найшвидше знайти роботу випускникам вишів. Його провела провідний фахівець із профорієнтації відділу організації профорієнтації обласного центру зайнятості Олена Лопатченко. Проведення тренінгу для студентів 1 і 3 курсу факультету соціології та управління та економічного факультету ініційовано провідним фахівцем відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Оксаною Булавіною.

Як розповіла досвідчений фахівець обласного центру зайнятості Олена Лопатченко, метою заняття було навчити майбутніх випускників техніці пошуку першого робочого місця; роз’яснити, якими саме мають бути перші кроки в пошуку роботи; як робити це правильно, тобто, ефективно. Олена Василівна, спираючись на свій професійний досвід, запропонувала молоді низку питань, які допомогли б учасникам тренінгу краще зрозуміти, як вони можуть максимально скоротити шлях до заняття бажаної вакансії та які «правила гри» в цьому процесі. Під час жвавого спілкування з Оленою Лопатченко студенти активно відповідали на поставлені питання. І відповіді, які народжувалися у аудиторії під час розмови, вселяли в студентів віру в свої сили та можливості!

Що ж саме обговорювалося під час тренінгу? По-перше, це якими мають бути перші кроки в пошуку вакансії, якими  джерелами інформації про вакансії можна користуватися, а якими ні. Йшлося про пошук вакансій на сайтах компаній, на сторінках спеціалізованих видань, у кадрових, рекрутингових агенціях, від знайомих та близьких людей тощо. Олена Василівна акцентувала увагу присутніх на те, що крім того треба, як то кажуть, «тримати відкритими очі і вуха», не соромитися користуватися так званими «холодними дзвінками», коли претендент безпосередньо дзвонить роботодавцю і пропонує свою кандидатуру. І, звичайно ж, відвідувати всі заходи, спрямовані на пошук роботи для здобувачів.

Значна увага і чимало часу було приділено і такому важливому питанню, як написання резюме, а також і більш сучасним його модифікаціям: відео-резюме та мульти-резюме. Представник обласного центру зайнятості за допомогою мультимедійного обладнання продемонструвала студентам зразки як відео- так і мульти-резюме. І, звичайно ж, було приділено увагу й вибору фотографії, яка доречна і доцільна в резюме. Із метою потренуватися в «продажі» своїх здібностей і талантів, Олена Лопатченко запропонувала учасникам тренінгу виконати вправу «Похвали себе», що викликало чимало посмішок і позитивних емоцій.