Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ увійшов до десятки кращих вишів України згідно з рейтингом Ukrainian University Ranking 2020

18.03.2020 15:10 Все Головні новини неакадемічний рейтинг закладів вищої освіти популярність їхніх офіційних веб-сайтів

Веб-портал uniRank, який представляє неакадемічний рейтинг закладів вищої освіти світу, виходячи з популярності їхніх офіційних веб-сайтів, оприлюднив Український рейтинг університетів за 2020 рік. Згідно з позиціями цього рейтингу, Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) в цьому році посів 9 місце, до речі, проти минулорічного 20 місця:

Головна мета цього рейтингу – надати неакадемічну таблицю ліги кращих українських університетів, засновану на достовірних, об’єктивних і не схильних до впливу веб-показниках, наданих незалежними джерелами веб-аналітики, а не на даних, представлених самими університетами. Згідно з позиціями цього рейтингу ЗВО повинен відповідати наступним критеріям відбору uniRank: бути ліцензованим і/або акредитованим відповідною українською організацією, пов’язаною із вищою освітою; пропонувати як мінімум чотирирічні ступені бакалавра або ступені магістра, доктора; проводити курси переважно в традиційному форматі дистанційного навчання.

Відзначимо, що рейтинг uniRank University Ranking, раніше відомий як 4ICU, позиціонує себе як неакадемічний рейтинг, що досліджує якість представлення та популярність вишів у Інтернет-просторі на основі незалежних вебометричних показників, зібраних з авторитетних джерел (Moz, Majestic, SimilarWeb та Amazon Alexa). Автори рейтингу зазначають, що такий підхід покликаний допомогти студентам, викладачам та науковцям оцінити загальну популярність вишу. Індикаторами рейтингу є: рівень відвідуваності сайту університету, кількість активних сторінок, показники метрики потоку, кількість унікальних відвідувачів, перегляди сторінок на сайті вишу з мобільних пристроїв і ПК користувачів.

З даними цього рейтингу можна ознайомитись нижче: