Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив економічного факультету вітає із ювілеєм мудрого наставника й педагога, доцента Олександра Лепьохіна!

18.03.2020 10:29 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University економічний факультет ювілей привітання

Вісімнадцятого березня відзначає свій ювілей чудова людина, гарний друг і наставник молоді – в.о. завідувача кафедри управління фінансово-економічною безпекою і проєктами, доцент Олександр Лепьохін. Майже десять років назад він розпочав свою науково-викладацьку діяльність на економічному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) – спочатку на посаді доцента кафедри фінансів та кредиту (2011-2013 рр.), потім – на кафедрі управління фінансово-економічною безпекою і проєктами (2013), а потім став керувати роботою її колективу.

За базовою спеціальністю Олександр Васильович – інженер-механік, випускник Запорізького машинобудівного інституту ім. В. Я. Чубаря (1982). У 2002 році він також закінчив Запорізький національний технічний університет за спеціальністю «Фінанси».

Багатий життєвий і виробничий досвід Олександр Лепьохін здобував, працюючи на виробничих та управлінських посадах. Він був мотористом-випробовувачем дизелів заводу ім. С. М. Кірова, техніком архітектурно-будівельного відділу Запорізького відділення МПУ «Придніпровський Промбудпроєкт», інженером-електрозварювальником, заступником начальника управління Запорізького спеціалізованого спецтресту «Укрметалургремонт», економістом Запорізького заводу металевих виробів, генеральним директором науково-виробничого об’єднання «Варт», генеральним директором науково-виробничої організації «Крокус», заступником генерального директора представництва «Торговий будинок «ЗСПЗ», заступником генерального директора з економіки та загальних питань, перший заступник директора TOB «Торговий будинок «Метизи», заступником генерального директора з питань кадрової політики та соціальної галузі ВАТ «Запорізький сталепрокатний завод», експертом із промислової безпеки відділу технічної експертизи ДП «Запорізький експертно-технічний центр», першим заступником, начальником управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя. Він обирався депутатом двох скликань Заводської районної ради м. Запоріжжя.

Водночас Олександр Лепьохін здійснював свою викладацьку діяльність у вищий школі: спочатку доцентом кафедри економіки підприємства Гуманітарного університету «ЗІДМУ». У 2003 р. він отримав ступінь кандидата економічних наук, а трохи згодом і звання доцента по кафедрі економіки підприємства (2005). А вже у 2011 році обіймає посаду доцента кафедри фінансів та кредиту Запорізького національного університету, де швидко починає підніматися кар’єрними сходинками. Талановитий фахівець, професіонал своєї справи неодноразово нагороджений грамотами ЗНУ за високі досягнення і підготовку молодого покоління кваліфікованих економістів. Окрім цього, як заступник голови ради Запорізького обласного об’єднання громадян «Спілка ветеранів прикордонних військ» Олександр Лепьохін за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, активну громадську діяльність, вагомий особистий внесок в розбудову прикордонного руху в Запорізькій області та військово-патріотичне виховання молоді був відзначений орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» III ступеня (2016).

Багаторічний досвід виробничої та управлінської діяльності, строкова служба в пограничних військах, активна життєва позиція й сьогодні допомагають йому досягати поставленої мети і виконувати фахові й організаторські завдання. Сьогодні Олександр Васильович викладає студентам низку основних та спеціалізованих курсів, зокрема «Основи національної безпеки України», «Корпоративні конфлікти та методи їх подолання», «Управління соціальною та екологічною безпекою діяльності», «Оцінювання результатів проєктної діяльності», «Проєкти реструктуризації та розвитку підприємства», «Стратегічне управління портфелем проєктів» тощо.

Основна галузь наукових інтересів шановного Олександра Лепьохіна – фінансово-економічна безпека держави та суб’єктів господарювання. Він має понад 50 публікацій, присвячених цій темі.

Організатор багатьох наукових заходів та конкурсів для студентства і шкільної молоді, він вражає своїм ентузіазмом і молодим запалом. Колеги й друзі в цей святковий для нього день бажають ювіляру й надалі втілювати актуальні соціальні ініціативи в життя, а також – генерувати нові ідеї для розвитку економіки Запорізького регіону й усієї України та захоплювати ними молоде покоління студентів й випускників економічного факультету. Многії та щасливії літа Вам і Вашій родині, Олександре Васильовичу!