Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ долучилися до участі в Зимовій школі від Інституту слов’янської філології Мюнхенського Університету Людвіга-Максиміліана (Німеччина)

Представники ЗНУ долучилися до участі в Зимовій школі від Інституту слов’янської філології Мюнхенського Університету Людвіга-Максиміліана (Німеччина)

Представники ЗНУ долучилися до участі в Зимовій школі від Інституту слов’янської філології Мюнхенського Університету Людвіга-Максиміліана (Німеччина)
19.03.2020 11:57 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет наукова діяльність міжнародна діяльність онлайн конференція

Важливим складником як наукової підтримки українознавства, так і комунікаційного просування країни є діяльність українознавчих освітньо-наукових установ світу. З-поміж закладів, які працюють у Німеччині (а тут на сьогодні зосереджено чи не найбільше закордонних центрів українознавчих досліджень), чільне місце належить Інституту слов’янської філології Мюнхенського Університету Людвіга-Максиміліана, в якому українська філологія і культура вивчаються з 1914 року.

Працівники закладу, усвідомлюючи, з одного боку, скрутну ситуацію, в яку нині потрапила гуманітаристика загалом і українознавство зокрема, а з іншого, – важливість входження України в культурний європейський простір та поширення знань про нашу країну у світі, дбають про урізноманітнення форм наукової і освітньої роботи. Так, у жовтні 2019 року, уже вдесяте, успішно була проведена Міжнародна науково-практична інтернет-конференція з україністики «Діалог мов – діалог культур. Україна і світ», яка об’єднала дослідників з України та з-поза її меж. У полі зору її учасників були питання українського мовознавства, літературознавства, методики, культурології, проблеми національної ідентичності тощо. Інтернет-конференція вкотре стала майданчиком для міжнародного наукового діалогу та запорукою зміцнення україністики в загальноєвропейському науковому просторі. Підсумком роботи конференції традиційно є видання збірника наукових праць.

Цього року Інститут слов’янської філології Мюнхенського Університету Людвіга-Максиміліана вже втретє став співорганізатором Зимової школи – заходу, що покликаний поширювати знання про Україну серед наукової і культурної спільнот, студентів німецьких навчальних закладів, які вивчають україністику, наших співвітчизників, котрі з різних причин опинилися за межами України, та усіх зацікавлених українознавчою проблематикою. Підготовлена й проведена спільно з Українським вільним університетом (м. Мюнхен) та Інститутом дослідження Східної і Південно-Східної Європи ім. Лейбніца (м. Регенсбург) Зимова школа тривала з 9 по 13 березня і включала курси з історії, економіки, довкілля, політики, літератури. Зокрема, в межах літературної програми для учасників школи були запропоновані доповіді літературознавців Т. Гундорової «Літературні регіони: Центральна та Східна Україна», А. Вольдана «Літературні регіони: Західна Україна», Є. Волощук «Українська тематика та мотиви в німецькомовній та європейській літературі», зустріч із письменником С. Жаданом.

Учасницею Зимової школи стала і переможниця Х Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції з україністики «Діалог мов – діалог культур. Україна і світ» доцент філологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Наталія Горбач, доповідь якої була присвячена проблемі відображення травм тоталітарного минулого в мистецтві та літературі. Для аналізу нею були обрані твори скульптора В. Сідура, художника П. Фішеля, режисера К. Станьєка, письменників Р. Ауслендер, І. Драча, Є. Гуцала, Р. Іваничука, М. Матіос, Т. Пахомової, які споріднює використання мотиву мовчання як символу індивідуальних і колективних травм, тоталітарного насильства над людиною, символом загального катастрофізму ХХ століття. 

Участь у заходах Інституту слов’янської філології Університету Людвіга-Максиміліана, спілкування з керівництвом закладу й представниками організаційного комітету інтернет-конференції і Зимової школи – директором Інституту славістики професором, доктором Ульріхом Шваєром та доктором філології Оленою Новіковою, ознайомлення з особливостями освітнього процесу й організації вивчення філологічних дисциплін, навчальними й навчально-методичними напрацюваннями викладачів інституту надало й неоціненний науково-організаційний і методичний досвід.

Культурно-екскурсійна програма Мюнхеном – «серце» старого міста площа Марієнплац, королівська резиденція чи англійські сади, старовинні собори чи палац Німфенбург, Баварська державна бібліотека, численні наукові та фінансові установи, міжнародні офіси компаній – переконує, що німецький Рим або Афіни-на-Ізарі, як часто метафорично називають місто, це не лише осередок історичних цінностей, але і потужний сучасний дослідницький центр.

 

Філологічний факультет

 

 

 

Схожі новини