Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: журналіст Микола Різник: «Мрію, щоб глядач/слухач/читач критично мислив»

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: журналіст Микола Різник: «Мрію, щоб глядач/слухач/читач критично мислив»

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: журналіст Микола Різник: «Мрію, щоб глядач/слухач/читач критично мислив»
19.03.2020 13:45 Все Головні новини Факультети Журналістики Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба історія успіху випускників ЗНУ

Триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». І черговий його матеріал присвячений розповіді про досвід професійної діяльності та спогадам про студентські роки випускника факультету журналістики Миколи Різника.

Люди бувають різними: спокійними, мотивованими, ірраціональними, цілеспрямованими та впевненими у собі. Нечасто зустрінеш людей, які органічно та вдало поєднують у собі всі ці характеристики. Наш герой – Микола Різник — випускник факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) 2007 року – один із них. А сьогодні він працює в столиці, на одному із центральних телеканалів нашої країни.

Микола з радістю погодився поспілкуватися з нами, під час розмови він розповів чимало цікавого.

 - Розкажи про себе: де працюєш, на якій посаді, який досвід роботи в медіа?

- У минулому – редактор відділу спортивних програм Запорізької ОДТРК, керівник прес-служби ФК «Металург». З 2014-го працюю в Києві – головний редактор служби новин ТРК «Соціальна країна», автор і ведучий проектів розслідувань «Люстратор 7.62», «Цілком таємно» медіахолдингу 1+1. Зараз – сценарист програми «Загублений світ» на телеканалі 2+2.

- Які в тебе залишились спогади про факультет?

- Найприємніші! До речі, сформувався він саме при мені, бо я вступав до університету ще тоді, коли спеціальність «журналістика» була на філологічному факультеті. Журфак міцнів, ставав родиною, ну і зараз, сподіваюсь, не здає позицій.

- Чому ти зупинив вибір саме на факультеті журналістики ЗНУ?

- Журналістику обрав, бо хотів багато подорожувати. А от довго подорожувати до університету в той час не хотів. ЗНУ був близько від дому. Зіграв свою роль у виборі й державний статус ЗВО.

- Що під час навчання залишило негативні враження?

- Так і не згадаю… Звичайно, деякі пари здавалися нудними, але то ж були студентські роки, сидіти в аудиторії та слухати лекції хотілося не завжди.

- Які приємні спогади про університетські часи?

- Це, перш за все, – друзі! Дозвілля! Котре іноді організовувалось і силами факультету: екскурсії, пікніки тощо. Це, до речі, справді потрібно. Тім-білдінг згуртовує колектив і… дає двієчнику шанс на поблажливість.

- Чи є щось, про що жалкуєте, згадуючи про період навчання в університеті?

- Хіба що про свою «кульгаву дисципліну» щодо відвідування «пар» на старших курсах. А ще, хотілося б мати більше практики в потужних ЗМІ.

- Який предмет та викладач були Вашими улюбленими?

-  Із предметів – українська і російська мови (викладачки – Лариса Петрівна Бойко і Наталя Михайлівна Манакіна, відповідно). По-перше, мені на цих заняттях було легко, по-друге, досі люто дратує, коли хтось пише безграмотно. На жаль, це зустрічається і серед колег.

Із викладачів – звичайно, Віктор Володимирович Костюк, Наталя Василівна Романюк, Катерина Олексіївна Буслаєва (це дівоче прізвище, не пам'ятаю нинішнього). Завжди йшли назустріч, допомагали не тільки з навчанням, весело, з гумором проводили пари.

- Що з вивченого знадобилося?

- Університет заклав необхідну базу, і вона є основою для подальшого вдосконалення. Знання – це вода, котрою не можна напитися.

- Як часто зустрічаєтесь з одногрупниками?

- Хотілося б частіше! Через зайнятість пропустив уже кілька зустрічей випускників. Трохи виправляють ситуацію чарівні соцмережі.

- Чи є викладачі, з якими підтримуєте зв’язок зараз?

- Це вже згадувані мною Наталя Василівна Романюк і Катерина Олексіївна Буслаєва. Круті педагоги і диво-жінки.

- Микола Різник -- це журналіст, який...

- Перевіряє інформацію. Ненавидить граматичні помилки. Любить історію і свою країну.

- Які маєте мрії, які завдання зараз перед собою ставите?

- Мрію, щоб глядач/слухач/читач не «хавав» усе поспіль, а критично мислив, орієнтувався на інтелектуальний продукт і, відповідним чином, обирав ЗМІ.

- Поради від Миколи Різника сучасним студентам та абітурієнтам?

- Чітко розумійте свою мету і йдіть до неї. Легко не буде. Але буде багато драйву.

 

Спілкувався викладач факультету журналістики Юрій Костюк

Схожі новини