Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Біологічний факультет ЗНУ відкриває нові можливості для підготовки вчителів середньої освіти природничого напряму

Біологічний факультет ЗНУ відкриває нові можливості для підготовки вчителів середньої освіти природничого напряму

Біологічний факультет ЗНУ відкриває нові можливості для підготовки вчителів середньої освіти природничого напряму
19.03.2020 15:19 Все Головні новини Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University біологічний факультет кабінет хімії підготовка вчителів природничого напряму

На біологічному факультеті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) активно впроваджуються сучасні технології навчання та підготовки студентів – майбутніх учителів природничого напряму (біологія, хімія, фізика) в середній школі (5-9 класи). Зокрема, за активної організаційної підтримки ректора ЗНУ Миколи Фролова, проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури, декана біологічного факультету Людмили Омельянчик, завідувача кафедри хімії біологічного факультету Олександра Бражка на біологічному факультеті обладнали навчальні кабінети хімії та біології.

За словами завідувача кафедри хімії, доктора біологічних наук, завідувача лабораторії біотехнології фізіологічно активних речовин Олександра Бражка, оновлений навчальний кабінет хімії та сучасне обладнання відкриває чимало можливостей для підготовки студентів. Серед іншого, він обладнаний комп’ютером зі спеціалізованим програмним забезпеченням, демонстраційною мультимедійною дошкою, яка допомагає викладати лекційний матеріал із візуалізацією. Крім того, обладнання дозволяє розглядати хімічні перетворення, хімічні реакції в динаміці, ознайомлюватися з хімічними формулами та структурами, їх трансформацією.

У кабінеті є сучасне обладнання, яке дозволяє проводити деякі практичні досліди, ідентифікувати й аналізувати токсичні речовини (наприклад, бромна вода). Також за допомогою демонстраційних дослідів можна показати колекцію природних мінералів (бурштин, кварц, слюда, базальт, граніт), метали і сплави, штучні волокна. Крім того, на кафедрі хімії працюють із похідними препарату хлорохін, який має противірусну й імунотропну дію, що є дуже актуальним у наш час.

Тут встановлене спеціальне обладнання, а саме: апарат Сокслета для добування газів, апарат для дробної перегонки різних хімічних сполук (наприклад, нафти), обладнання для органічного синтезу, набір атомів органічних і неорганічних молекул, апарат для високофракційної перегонки. Завдяки використанню цих ресурсів, можна проводити лекційні, семінарські, лабораторні та практичні заняття, демонстраційні досліди.

У кабінеті хімії тепер є нові меблі для зберігання реактивів й обладнання. Зокрема, тут студенти можуть навчитися проводити кількісний аналіз хімічних сполук за допомогою рефрактометра та якісний аналіз (ідентифікацію) хімічних сполук. За допомогою конструктора молекул можна здійснювати аналіз розташування в просторі хімічних молекул (н-д, карбону, оксигену, оксиду сірки), їхніх властивості й особливості взаємодії.

Треба відзначити, що цього навчального року на біологічному факультеті розпочали підготовку магістрів за освітньою програмою 014.15 «Середня освіта (Природничі науки)». Крім того, на факультеті здійснюється підготовка магістрів за освітніми програмами: «Хімія», «Біологія», «Генетика», «Мисливське господарство», «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування». Тож у студентів є можливості обрати той напрям і фах, який їм ближче, для подальшої самореалізації в професії біолога, хіміка, генетика, еколога та інших суміжних галузях.

 

Олена Переверзєва

 

 

 

Схожі новини